b_200_150_16777215_00_images_artykuly_04_17_szkola_353f2342f2424.jpg

Exact Systems, jako pierwsza firma usługowa z branży motoryzacyjnej, uruchomił innowacyjny projekt edukacyjny pod nazwą „Szkoła Jakości”. Od kwietnia 2014 roku, kiedy odbyły się pierwsze zajęcia, zostało zrealizowanych w Polsce już 37 edycji szkoleń, w których w sumie wzięło udział ponad 1000 kontrolerów jakości oraz przedstawicieli zakładów motoryzacyjnych. Szkoła działa również w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. Inicjatywa to odpowiedź firmy na nie zawsze dopasowane do potrzeb pracodawców programy szkolnictwa wyższego. Partnerem projektu jest Polska Izba Motoryzacji, Politechnika Częstochowska oraz Politechnika Śląska.


Exact Systems jest obecnie jedyną organizacją w Polsce, której projekt szkoleniowy otrzymał od TÜV Hessen status TÜV Hessen Professional Partner. Ponadto, logotyp Szkoły Jakości został oficjalnie zarejestrowany przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

- Projekt skierowany jest do kontrolerów jakości i ma zapewnić doskonałe przygotowanie do pracy w dziale jakości oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych naszego personelu. Poprzez praktyczne pokazanie środowiska, w którym innowacja, nauka i praca zespołowa stanowią podstawę w osiągnięciu celu, absolwenci Szkoły Jakości potrafią sprostać ciągle rosnącym oczekiwaniom na rynku pracy – mówi Jacek Opala, członek zarządu Exact Systems, odpowiedzialny za rozwój sprzedaży.

Szkoła Jakości w praktyce

Każda edycja Szkoły Jakości to 4 moduły szkoleniowe, 20 godzin bezpłatnych zajęć teoretyczno-praktycznych oraz Certyfikat ukończenia Szkoły Jakości Exact Systems, który otrzymują uczestnicy szkolenia po pozytywnym zaliczeniu egzaminu końcowego. Zajęcia prowadzą przedstawiciele sektora produkcyjnego, doświadczeni praktycy z branży motoryzacyjnej, w tym specjaliści w dziedzinie filozofii Lean Manufacturing, oraz osoby ze środowiska akademickiego. Uczestnikiem Szkoły Jakości może być każda osoba współpracująca z Exact Systems, dzięki czemu zdobywa wiedzę i dodatkowe umiejętności praktyczne – nie tylko z dziedziny jakości, ale także w zakresie m.in. autoprezentacji, sprzedaży czy marketingu. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.  

- W ramach Szkoły Jakości, pierwszej tego typu inicjatywie w obszarze kontroli jakości w Polsce, proponujemy uczestnikom szeroki wachlarz szkoleń w zakresie metod i technologii wykorzystywanych w kontroli jakości w zakładach produkcyjnych. Za nami już kilkadziesiąt spotkań, z których wynika, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wciąż zgłaszają się kolejne osoby, stąd przynajmniej raz w miesiącu uruchamiany kolejną edycję – mówi Łukasz Łagodziński, Head Quality Manager, Exact Systems Group, Project Manager Szkoły Jakości.

Nexteer Automotive Poland produkuje z jakością

Nexteer Automotive Poland był pierwszą firmą z sektora automotive, która zdecydowała się zaangażować w projekt, zarówno finansowo jak i merytorycznie, i postanowiła umożliwić osobom codziennie dbającym o jakość produkowanych na terenie jej fabryk podzespołów, zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych. W ramach wspólnych szkoleń, Exact Systems przeszkolił w sumie ponad 130 kontrolerów, których deleguje do pracy na terenie 2 fabryk Nexteer (w Tychach i Gliwicach).

Szkoła Jakości za granicą

Exact Systems zdecydował się na uruchomienie Szkoły Jakości w swoich zagranicznych spółkach. Do tej pory odbyło się 12 edycji szkoleń w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech, w których wzięło udział już kilkuset kontrolerów jakości. W związku z dużym zainteresowaniem projektem, planowane są już kolejne szkolenia w krajach, w których już działa Szkoła Jakości. Ponadto spółka myśli o uruchomieniu projektu na innych rynkach zagranicznych.

- Pozytywny odbiór Szkoły Jakości zachęca nas do rozszerzenia zasięgu projektu o kolejne spółki zagraniczne. Już wkrótce uruchomimy Szkołę w Belgii i Turcji. Docelowo chcemy, aby każdy z naszych kontrolerów posiadał certyfikat Szkoły i był certyfikowanym i dobrze przygotowanym do pracy specjalistą. Obecnie dziennie do pracy u naszych klientów delegujemy ponad 5000 Kontrolerów, zatem wyzwanie jest duże, ale wierzymy, że możliwe do zrealizowania – mówi Jacek Opala z Exact Systems.

Najbliższa edycja:

  • 22 kwietnia 2017: Wrocław.


Osoba odpowiedzialna za projekt: Łukasz Łagodziński, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.; +48 519 662 708

Aktualne informacje na temat kolejnych edycji Szkoły Jakości znajdą Państwo na profilu firmy Exact Systems na Facebooku: https://www.facebook.com/ExactSystems?fref=ts.
Zapraszamy do udziału!