b_200_150_16777215_0_0_images_artykuly_05_17_zabka_344gtf345h25tg35.jpg

MLP Group wybuduje dla Żabki centrum logistyczne o powierzchni 24,7 tys. m kw. Magazyn z częścią socjalno-biurową powstanie na terenie parku MLP Gliwice w gminie Zbrosławice w bliskiej odległości od Autostrady A1.


Umowa zakłada wybudowanie centrum logistycznego obsługującego sieć sklepów Żabka oraz Freshmarket. Z 24,7 tys. m kw. blisko 23,8 tys. m kw. przeznaczone będzie na cele magazynowe, w ramach których około 4 tys. m kw. stanowić będą chłodnie i mroźnie. Obiekt zostanie przekazany najemcy w listopadzie 2017 r.

Nasza strategia rozwoju koncentruje się na realizacji projektów w formule BTS oraz istotnej rozbudowie parków logistycznych. Przekłada się to na dynamiczny wzrost skali działania – mówi Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Nowe Centrum Logistyczne w tej części Polski jest konsekwencją dynamicznego rozwoju naszej sieci sklepów. Chcąc w pełni zaspokoić potrzeby naszych klientów związane z dostępnością i jakością oferowanych produktów, zdecydowaliśmy się na budowę kolejnego obiektu w tym regionie – mówi Krzysztof Andrzejewski, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych w spółce Żabka Polska.

MLP Gliwice znajduje się w Szałszy na terenie gminy Zbrosławice, zaledwie 6 km na północ od centrum Gliwic. MLP Gliwice położony jest przy węźle Zabrze Zachód, łączącym autostradę A1 (Trójmiasto-Łódź-granica z Czechami) z drogą krajową nr 78 (Gliwice-Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach).

źródło: magazyny.pl/MLP Group