b_200_150_16777215_0_0_images_artykuly_05_17_Panattoni_356hg356hg36f242.jpg

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych, realizuje obiekt produkcyjny dla niemieckiej firmy Reuss Seifert, dostawcy komponentów dla przemysłu budowlanego. Obiekt o powierzchni ponad 30 tys. m kw. powstaje w Nowej Soli, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W podpisaniu umowy pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza CBRE.


Panattoni Europe realizuje obiekt produkcyjny dla Reuss Seifert, jednego z głównych dostawców komponentów dla przemysłu budowlanego na rynku niemieckim. Inwestycja powstaje w wyniku relokacji i tym samym rozwinięcia działalności czterech fabryk i jednego magazynu w Niemczech, a także konsolidacji produkcji oraz składowania w Polsce. W budynku liczącym 30 tys. m kw. powierzchnia produkcyjna z częścią magazynową zajmie ponad 28 700 m kw. i będzie podzielona na strefy odpowiadające wytwarzanym produktom z metalu, plastiku czy betonu, a są nimi m.in. łączniki zbrojeniowe, dystanse z tworzyw sztucznych i metali, akcesoria do szalunków czy nadproża. Obiekt budowany jest na działce o powierzchni ponad 9,8 ha w Nowej Soli, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i powstaje w dwóch etapach – pierwszy zakończony zostanie w lipcu, zaś drugi na jesieni 2017 r.i wtedy nastąpi przekazanie obiektu przez dewelopera. Dzięki takiemu rozwiązaniu najemca uruchomi proces wdrażania produkcji jeszcze w tym roku, a zakończy go w marcu 2018 r. W finalizacji umowy pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza CBRE.

Jak podkreśla Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni Europe: „Nowa inwestycja Reuss Seifert jest przykładem przemyślanej relokacji i konsolidacji produkcji kilku fabryk do kluczowego, nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowej Soli. Projekt ten jest przykładem głębokiej analizy potrzeb przedsiębiorstwa, a w efekcie przeniesienia kompetencji oraz kluczowych zadań wpływających na efektywność operacyjną. Stworzenie i uruchomienie projektu w nowej lokalizacji będzie dodaniem nowych wartości i usług do funkcjonującego przedsiębiorstwa. Dlatego bardzo się cieszę, że Panattoni Europe mogło uczestniczyć w tym procesie i zademonstrować nie tylko swoje kompetencje projektowe, ale również ─ a może przede wszystkim ─ wszechstronną wiedzę. Jest ona związana z wykazaniem czym jest projekt od strony konsolidacji zadań i operacji w lokalizacji, której walory wpływają bardzo zasadniczo na efektywność finansową w wyniku w krótkiej, średniej i długiej perspektywie działalności. ─ Dzięki takim inwestycjom znaczenie Polski, jako ośrodka dysponującego know-how, a nie tylko atrakcyjnymi zasobami ludzkimi, jest należycie uwidocznione”.

Patrick Kurowski, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w CBRE, komentuje: „Ta wyjątkowa transakcja na tle innych obserwowanych na rynku jest kolejnym dowodem na niezmienną atrakcyjność Polski dla firm produkcyjnych, które rozpoczynają, a także rozszerzają swoją działalność gospodarczą. Wykwalifikowana siła robocza, poprawa infrastruktury drogowej i stabilność ekonomiczna w połączeniu z elastycznymi rozwiązaniami z zakresu nieruchomości są wiarygodnymi propozycjami dla firm rozwijających działalność w Polsce. Zespół ds. Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych CBRE w Polsce jest dumny z możliwości reprezentowania i doradzania Reuss Seifert w analizie lokalizacji oraz zapewnienia idealnych rozwiązań dla funkcjonowania obiektu”.

Inwestycja powstaje w Nowej Soli, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w pobliżu drogi ekspresowej S3 i jest kolejną nieruchomością w portfolio dewelopera w województwie lubuskim ─ dotychczasowe realizacje to przede wszystkim obiekty produkcyjne, w znakomitej większości wybudowane dla branży samochodowej, skupione wokół drogi ekspresowej S3. Należą do nich między innymi: 17 600 m kw. fabryki w Gorzowie Wielkopolskim dla firmy Faurecia ─ producenta elementów wyposażenia wnętrz samochodów; 10 700 m kw. obiektu produkcyjnego foteli lotniczych economy class dla firmy Recaro Aircraft Seating w Świebodzinie; 10 800 m kw. nowoczesnego centrum naprawy sprzętu elektronicznego i napełniania kartridżów do drukarek dla firmy Syncreon w Żarach; niedawno zakończona inwestycja na terenie Międzyrzeckiego Parku Przemysłowego dla STS Acoustics - światowego lidera w dziedzinie systemów akustycznych i cieplnych, dedykowanych przemysłowi motoryzacyjnemu o powierzchni 9000 m kw. czy obecnie realizowany obiekt produkcyjny o powierzchni 19 645 m kw. w Zielonej Górze dla Ideal Automotive ─ producenta komponentów i elementów wyposażenia wnętrz, takich jak: wykładziny, maty, obicia, a także kształtki i segmenty akustyczne dla kilkudziesięciu marek samochodów, m.in. Mercedes-Benz, BMW, Audi, Volvo, Volkswagen, McLaren, Lamborghini, Bugatti i Porsche. Tu również powstanie nowoczesne centrum dystrybucyjne Panattoni Park Zielona Góra.