b_200_150_16777215_00_images_artykuly__2018_4_mercedes_324f342f23546.jpg
W ciągu niecałych 12 miesięcy w podwarszawskim Emilianowie powstał najnowocześniejszy obiekt dealersko-serwisowy Mercedes-Benz Trucks w Polsce. Mieści się w nim nowa siedziba Mercedes-Benz Warszawa.

Inwestycja dla rosnącego rynku

Decyzja Daimler AG o budowie w Polsce nowej placówki, oferującej kompleksową obsługę samochodów ciężarowych Mercedes-Benz, została podyktowana dynamicznie rosnącymi potrzebami rynku.

– Polski rynek zyskuje na znaczeniu, według danych Eurostatu 25% przychodu z przewozów miedzynarodowych w Europie generują polskie firmy – mówi Przemysław Rajewski, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Trucks. – Dlatego, jako Mercedes-Benz Trucks staramy się być na nim mocno obecni. Główny kierunek naszych działań to współpraca z dealerami i rozwój sieci. Jednak oprócz tego, aby umocnić pozycję koncernu, móc rozwijać i testować rozmaite rozwiązania, Daimler inwestuje w każdym kraju, w którym działa, również w swoje własne placówki. W Polsce takimi punktami są Mercedes-Benz Sosnowiec z oddziałami w Sosnowcu i Będzinie, oraz Mercedes-Benz Warszawa z oddziałem w Siedlcach, a teraz w Emilianowie pod Warszawą (dawniej przy ul. Inowłodzkiej w Warszawie).

Nowoczesna modułowa konstrukcja i kompleksowe usługi

Punkt w Emilianowie jest wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania potrzebne do obsługi pojazdów ciężarowych oraz zapewnia kompleksowe usługi sprzedażowe i serwisowe. Na ponad 2 ha terenu powstał obiekt o powierzchni użytkowej około 3 500 m2, skonstruowany modułowo, co pozwala oddzielić poszczególne sfery działalności placówki. W bryle głównej znalazł się reprezentacyjny salon sprzedaży, zaplecze techniczne, biurowe i socjalne. W drugim module umieszczono wszystko, czego potrzebuje serwis: stację Ad Blue, magazyn opon, magazyn odpadów, magazyn części, system dystrybucji oleju, Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz myjnię. Serwis posiada 12 nowoczesnych stanowisk naprawczych z jedynym w Polsce podnośnikiem pięciostemplowym, służącym do podnoszenia całych, nawet załadowanych zestawów ciężarowych.

Strefa Kierowcy

W części socjalnej, oprócz potrzeb załogi, zadbano też o Strefę Kierowcy wyposażoną i zaprojektowaną zgodnie z najnowszymi standardami obowiązującymi w sieci Mercedes-Benz Trucks w Polsce. Placówka w Emilianowie zapewnia im wygodny nocleg oraz komfortową poczekalnię, w której można obejrzeć film, skorzystać z internetu lub poczytać. Dla chętnych powstała siłownia plenerowa na zewnątrz.

Dogodna lokalizacja przy trasie S8

Kolejnym mocnym atutem obiektu Mercedes-Benz Trucks w Emilianowie jest jego lokalizacja. Placówka powstała tuż przy trasie S8, dzięki czemu jest łatwo dostępna zarówno dla pojazdów jadących tranzytem z i do krajów nadbałtyckich, jak klientów z aglomeracji warszawskiej.

- Jesteśmy przekonani, że nasza nowa siedziba szybko zyska aprobatę licznych klientów, a nam pozwoli na rozwój, którego oczekuje od nas rynek, oraz zapewnienie użytkownikom marki Mercedes-Benz oraz FUSO usług na najwyższym poziomie – podkreśla Krzysztof Bereda, Head of Own Retail Steering.

Salon i serwis w Emilianowie przyjmuje klientów już od połowy stycznia 2018.