b_200_150_16777215_00_images_artykuly__2018_6_dhl_345f343f345352.jpg
DHL rozszerza globalny zasięg innowacyjności na region obu Ameryk, kładąc podwaliny pod najnowsze Centrum Innowacji Ameryki Płn. i Płd. w Rosemont w stanie Illinois, które będzie oferowało unikalny wgląd w przyszłość logistyki. W połączeniu z Centrum Innowacji DHL w Troisdorf w Niemczech i Centrum Innowacji Azji i Pacyfiku w Singapurze, Centrum Innowacji Ameryk będzie prezentować logistyczne technologie i innowacje, które DHL wdraża już w całym regionie. Ponadto będzie wspierać rozwój przyszłych rozwiązań w zakresie logistyki i łańcucha dostaw, pełniąc jednocześnie rolę regionalnej platformy innowacyjności w ramach współpracy. Otwarcie obiektu zaplanowano na lato 2019 r.

– Dzięki trzeciemu ogólnoświatowemu Centrum Innowacji będziemy mogli stworzyć platformę badań i rozwoju innowacyjnych metod współpracy między klientami DHL, start-upami, środowiskami akademickimi, partnerami branżowymi oraz ekspertami ds. innowacji w regionie obu Ameryk – skomentował wydarzenie Matthias Heutger, starszy wiceprezes DHL Innovation & Commercial Development. – To wizjonerskie centrum innowacyjności będzie promowało i utrzymywało wiodącą pozycję DHL jako prekursora na jednym z naszych kluczowych rynków. Będzie również wspierało proces rozwijania pomyślnych relacji partnerskich, które nawiązaliśmy z technologicznymi liderami i innowacyjnymi start-upami w regionie.

Ślad innowacyjności DHL w obu Amerykach

Jako światowy lider branży logistycznej, DHL poddaje ciągłej ocenie własne rozwiązania innowacyjne zorientowane na klienta, wdrażając już zaawansowane technologie we wszystkich operacjach spółki, aby zwiększać wydajność i zaspokajać zmieniające się potrzeby klientów.

Należąca do Deutsche Post DHL Group spółka DHL Supply Chain, specjalizująca się w usługach logistyki kontraktowej, odnotowała 15-procentowy, średni wzrost produktywności w ramach próbnego zastosowania technologii rzeczywistości rozszerzonej w magazynach z użyciem inteligentnych okularów zapewniających wizualną prezentację instrukcji dotyczących kompletacji zamówień i lokalizacji artykułów. Spółka wprowadziła ponadto do eksploatacji drony z kamerami monitorującymi, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w magazynach w Brazylii i Meksyku.

Robotyka, będąca najważniejszą technologią cieszącą się 63-procentowym poparciem wyrażonym w globalnej ankiecie, jaką DHL przeprowadził niedawno wśród ok. 350 dostawców i specjalistów, pełni również istotną rolę w innowacyjnej działalności DHL. DHL Supply Chain wykorzystuje roboty współpracujące z ludźmi, zaprojektowane do wspierania realizacji zadań powtarzalnych i precyzyjnych, takich jak odbieranie i pakowanie przesyłek w wielu magazynach zlokalizowanych w Ameryce Północnej.

DHL Global Forwarding, wiodący specjalista w dziedzinie transportu lotniczego i morskiego, oraz DHL Express, międzynarodowy dostawca przesyłek ekspresowych, również wykorzystują wirtualną rzeczywistość i sztuczną inteligencję w krajach, takich jak Stany Zjednoczone i Chile, do szkolenia pracowników i optymalizacji procesów obsługi klienta.

Wizje, trendy, rozwiązania – fizyczna prezentacja logistyki innowacyjnej

Najnowsze Centrum Innowacji będzie zawierało nowoczesne rozwiązania DHL w zakresie logistyki i robotyki oraz zaoferuje klientom i partnerom wgląd w przyszłość logistyki, prezentując wizję świata przyszłości wraz z jego infrastrukturą transportową w 2050 roku. Dotyczy to również najnowszych trendów technologicznych w dziedzinach, takich jak robotyka, automatyzacja, sztuczna inteligencja, pojazdy samojezdne, internet przedmiotów i rzeczywistość wirtualna. Należy zaznaczyć, że wszystkie te technologie znajdują się bądź w fazie testowej, bądź na etapie wdrażania przez Grupę.

– Rosemont jest punktem centralnym, w którym firmy mogą się spotykać i łączyć, dzięki strategicznej lokalizacji centrum między lotniskiem O'Hare i samym miastem Chicago. Jesteśmy podekscytowani faktem, że DHL wyznacza naszej miejscowości nowe miejsce w branży technologii i innowacji – powiedział burmistrz Rosemont, Brad Stephens. – Firmy szukają pomysłów na najnowsze trendy w erze cyfryzacji, a teraz mogą przyjść do naszego centrum, aby uzyskać wgląd w przyszłość logistyki.

Wyposażony w najnowsze funkcjonalności, futurystyczne konstrukcje, imponujące foyer i inspirujące, ogólnodostępne przestrzenie konferencyjne – nowoczesny obiekt DHL o pow. 7,3 tys. metrów kw. będzie umożliwiał organizowanie wydarzeń związanych z najnowszymi trendami i innowacjami łącznie dla 300 gości.

– Inspiracja, łączenie i angażowanie – to główne cele, które realizujemy dzięki naszym centrom innowacji. Inspirując naszych gości w unikatowym środowisku oraz łącząc ich z ekspertami ds. logistyki i innowacji, staramy się wspierać procesy strategicznego zaangażowania klientów, wykazujące potencjał tworzenia nowych firm i wykorzystywania świadomego przywództwa w procesie odkrywania różnych metod czerpania korzyści, jakie rozwój technologiczny może przynieść w przyszłości zarówno DHL, jak i naszym klientom. Nasze nowe Centrum Innowacji, zlokalizowane w pobliżu jednych z najbardziej dynamicznych centrów technologicznych i innowacyjnych na świecie, pomoże nam w kształtowaniu przyszłości logistyki – dodał Heutger.