b_200_150_16777215_00_images_artykuly__2019_3_FWO_4353f3423f32423.jpg
Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, wzmacnia swoją obecność na afrykańskim rynku usług TSL. W tym roku firma rozpoczęła działalność w trzech krajach Afryki Zachodniej i Środkowej –Senegalu, Wybrzeżu Kości Słoniowej i Kamerunie. Nowe oddziały będą realizować dostawy także dla klientów w sąsiadujących krajach, co znacznie zwiększa zasięg obsługi klientówGrupy Fracht na tym kontynencie.

Grupa Fracht na Wybrzeżu Kości Słoniowej - Fracht Ivory Coast
Siedziba główna oddziałuGrupy Frachtna Wybrzeżu Kości Słoniowej mieści się w Abidżanie, największym mieście i głównym ośrodkugospodarczym tego kraju. Tuznajduje się międzynarodowy port lotniczy i główny port morski, co ma kluczowe znaczenie dla efektywnej obsługi transportów międzynarodowych. Abidżański zespół Fracht Ivory Coast tworzą doświadczeni menadżerowie i specjaliści z długoletnim doświadczeniem w realizacji projektów logistycznych nie tylko na Wybrzeżu Kości Słoniowej, ale także w sąsiadujących państwach - Burkina Faso i Mali. Fracht Ivory Coastwspółpracuje z największymi lokalnymi przewoźnikami i partnerami biznesowymi. Specjalizuje się w usługachspedycji lotniczej, drogowej oraz morskiej ikompleksowej obsłudze celnej orazudziela zabezpieczeń transakcji finansowych. Dodatkowowspiera klientów w zarządzaniu łańcuchami dostaw, w zakresie transportu w temperaturze kontrolowanej oraz magazynowania i dystrybucji. Fracht Ivory Coast świadczy usługi głównie dla branży przemysłowej i górniczej oraz rolniczej.

Grupa Fracht w Senegalu – Fracht Senegal
Siedziba główna oddziału Fracht Senegal mieści się w Dakarze, stolicy kraju, gdzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy i port morski ważny dla regionu Afryki Zachodniej. Senegalskiebiuro świadczy usługi z zakresu m.in. dostaw ładunków ponadagabarytowych iproject cargo, inżynierii transportowej, spedycji drogowej, lotniczej i morskiej, magazynowania i dystrybucji oraz zarządzania łańcuchami dostaw.Zatrudniony tam, doświadczony zespół specjalistów zapewnia także obsługę celną i operacje w zakresie pośrednictwa celnego. Fracht Senegal współpracuje z firmami z branży m.in. FMCG, farmaceutycznej, górniczej, paliwowej, motoryzacyjnej i projektów infrastrukturalnych. Zasięg działalności operacyjnej Fracht Senegal obejmuje także sąsiadujące kraje – Mauretanię, Gwineę i Mali.

Grupa Fracht w Kamerunie - Fracht Cameroun
Siedziba główna kameruńskiego oddziału Fracht mieści się wDuala, ważnym ośrodku handlowym oraz komunikacyjnym, zgłównym portem morskim imiędzynarodowym lotniskiem. Miasto położone jest przy drodze krajowej łączącej je ze stolicą państwa Jaunde. Fracht Cameroun ma także swoją placówkę w Ngaoundéré. Specjalizacją tego oddziałusą usługi spedycji lotniczej, morskiej i drogowej, także magazynowanie krótko- i długoterminowe. Zespół Fracht Cameroun obsługuje łącznie 6 krajów -Kamerun oraz sąsiadujące z nim Kongo, Czad, Gabon, Republikę Środkowoafrykańskąi Gwineę Równikową.

Grupa Fracht w Afryce
Uruchomienie nowych oddziałówGrupy Fracht w Zachodniej i Środkowej Afryce jest kolejnym etapem wdrażania strategii rozwoju ukierunkowanej na wzmocnienie obecności firmy na tym kontynencie. W 2018 roku operator przejął belgijską firmę logistyczną Polytra, specjalizującą się w obsłudze rynku afrykańskiego. W wyniku tej fuzji sieć logistyczna Grupy Fracht powiększyła się oKongo, Tanzanię, Zambię oraz RPA. Kolejnym krokiem było otwarcie nowych placówek w Rwandzie, Burundi i Kenii, a w tym roku w Kamerunie, Senegalu i Wybrzeżu Kości Słoniowej.
- Dla polskiego przemysłu Afryka jest perspektywicznym kierunkiem rozwoju. Jednak z punktu widzenia obsługi logistycznej, to rynek bardzo wymagający, kluczowe znaczenie ma dobrze rozbudowana sieć lokalnych oddziałów, gwarantująca znajomość miejscowego prawa, infrastruktury i obyczajów. Uruchomienie nowych oddziałów Grupy Fracht i tym samym wzmocnienie naszej obecności w tej części Afryki to bardzo dobra wiadomość. Organizując dostawy dla klientów, z pewnością skorzystamy ze wsparcia i dużegodoświadczenia lokalnych zespołów – podsumowuje Jarosław Jankowski, dyrektor ds. rozwoju, Fracht FWO Polska.