b_200_150_16777215_00_images_artykuly_04_17_magazyn_24rf2432fd24324.jpg

7R Logistic stawia na intensywny rozwój Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi. Właśnie ruszyła budowa piątego obiektu o powierzchni 27 tys. m kw. Docelowo w Parku ma stanąć osiem budynków o łącznej powierzchni ponad 180 tys. m kw.


Jeszcze prawie rok temu na terenie podkrakowskich Brzegów stało jedynie Centrum Logistyczne Kraków Kokotów – Brzegi I – pierwszy z magazynów wybudowanych przez 7R Logistic. Posłużył jako główne zaplecze logistyczne i magazynowe dla pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Dziś na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej stoją już cztery budynki o łącznej powierzchni 53,6 tys. m kw. i trwa budowa kolejnych.

Dwa z wybudowanych obiektów to magazyny typu multi-tenant, czyli przeznaczone dla wielu najemców pod jednym dachem, mają one odpowiednio 13 i 14 tys. m kw. Trzeci magazyn to budynek typu build to suit o powierzchni ponad 5,7 tys. m kw., zrealizowany na zamówienie firmy Teekanne – jednego z największych producentów herbaty w Europie. W najbliższych dniach zostanie oddany do użytkowania czwarty magazyn o powierzchni około 20,7 tys. m kw. Jednocześnie 7R Logistic rozpoczyna budowę piątego obiektu dysponującego 27 tys. m kw. na wynajem.

Największy hub logistyczny w Małopolsce

Specjalnie dla jednego z przyszłych najemców zostały przyjęte podwyższone zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz zaprojektowane dedykowane dla planowanego asortymentu i sposobu składowana urządzenia w zakresie ochrony przeciw pożarowej. Obciążenie ogniowe budynku zostało zwiększone do poziomu powyżej 4000 MJ/mkw. Zakończenie prac budowlanych i oddanie obiektu do użytkowania planujemy dokonywać etapowo w III i IV kwartale tego roku. Jednocześnie trwają prace projektowe i przygotowawcze nad kolejnymi dwoma budynkami, których budowy również mogą ruszyć jeszcze w tym roku – zapowiada Waldemar Paszko, dyrektor ds. inwestycji 7R Logistic.

Finalnie deweloper ma w planach stworzenie pod Krakowem parku logistycznego o łącznej powierzchni ponad 180 000 m kw. na wynajem, dzięki czemu ma szansę stać się największym hubem logistycznym w Małopolsce. Park Logistyczny Kraków – Kokotów Brzegi to nowy punkt na mapie obiektów logistycznych, który przyciąga firmy z wielu branż m.in. spożywczej i logistycznej. Doskonałe położenie w pobliżu autostrady A4 ułatwia prowadzenie dystrybucji produktów na cały kraj, a także do państw ościennych.
źródło: magazyny.pl