b_200_150_16777215_0_0_images_artykuly_04_17_7R_435fg342fd2143f24.jpg

7R Logistic rozpoczyna realizację dwóch nowych projektów z magazynami na wynajem na południu Polski – w Bielsko – Białej i Siemianowicach Śląskich.


Projekt  7R Logistic Beskid – Park położony jest między Czechowicami – Dziedzicami i Bielsko – Białą, zaledwie osiem kilometrów od centrum Bielsko-Białej, w bezpośrednim sąsiedztwie DK1/E75. Lokalizacja nieruchomości ułatwia szybki dojazd do najważniejszych miast aglomeracji śląskiej, a także przejść granicznych w Cieszynie i Korbielowie. W skład Beskid Parku wejdą dwa magazyny na wynajem o łącznej powierzchni blisko 30 000 mkw. Budowa Beskid Parku ruszy jeszcze w tym roku, jej zakończenie planowane jest na I kwartał 2018 r.

Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące w tym regionie zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe i logistyczne m.in. firm z branży automotive, a także wszystkich innych przedsiębiorstw, które działają na Podbeskidziu.

W Siemianowicach Śląskich, na działce znajdującej się w sąsiedztwie  DK94 powstanie nowoczesny magazyn na wynajem o powierzchni 21 500 mkw.  Prowadzone są zaawansowane prace nad inwestycją, na  którą uzyskaliśmy już prawomocne pozwolenie na budowę. Obiekt dzieli zaledwie osiem kilometrów od Centrum Katowic i siedemnaście od lotniska w Pyrzowicach.
Region Górnego Śląska,  drugi w kraju pod względem zasobów powierzchni magazynowych, jest nadal jednym z bardziej konkurencyjnych obszarów pod inwestycje logistyczno – produkcyjne. Popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe jest generowany głównie przez operatorów logistycznych, sieci handlowe, branżę motoryzacyjną, e –commerce czy lekką  produkcję.