b_200_150_16777215_0_0_images_artykuly__2018_8_gdynia_343vf343f21356.jpg
Inwestycje w Porcie Gdynia realizowane są zgodnie ze strategią rozwoju portu do roku 2030 – zawarte w strategii zamierzenia inwestycyjne opiewają na jeden miliard złotych.

31 lipca br. podpisano umowę z firmą BUDIMEX S.A. na budowę pierwszego z czterech magazynów wysokiego składowania na terenie Portu Zachodniego, natomiast 8 sierpnia br. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. przekazał teren wykonawcy. Wartość całego kontraktu brutto to około 53 mln złotych. Planowany finał inwestycji nastąpi w czwartym kwartałe 2019 roku.  Tym samym przy ulicy Logistycznej powstanie nowy magazyn o powierzchni użytkowej 11 tysięcy metrów kwadratowych wraz z infrastrukturą techniczną i drogową. Będzie to pierwszy z czterech magazynów o wysokości użytkowej 10,5 m, przeznaczony do składowania wysoko przetworzonych towarów drobnicowych w opakowaniach.  

-  Budowa magazynu przy ulicy Logistycznej to kolejny krok do tworzenia nowej jakości na obszarach logistycznych Portu Gdynia – podkreśla Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.- Dzięki takim inwestycjom, port gdyński XXI wieku będzie odpowiednim partnerem logistycznym dla kontrahentów zarówno z Polski jak i z całej Europy oraz świata. Jako Zarząd Portu podejmujemy   dobre decyzje i realizujemy trafione inwestycje. Tak na naszych oczach powstaje nowe oblicze i nowa jakość w Porcie Gdynia.