b_200_150_16777215_0_0_images_artykuly__2018_10_magazyn_4353f234232.jpg
FM Logistic oferuje swoim klientom drobnicowym nowy obiekt magazynowy w Lućmierzu k. Łodzi. Zastąpił on do tej pory wykorzystywany magazyn w tej samej miejscowości. Nowy magazyn realizuje dwa razy większy obrót – na poziomie 6-7 tysięcy palet na dobę.

– „To przedsięwzięcie o bardzo dużej skali i niezwykle istotna inwestycja w rozwoju naszej firmy. Równo 6 miesięcy od podpisania umowy, oddaliśmy do użytku nowy obiekt przeznaczony na sortownię centralną w naszej sieci drobnicowej. – mówi Piotr Mroczka, Dyrektor ds. Operacji Transportu Krajowego FM Polska Sp. z o.o. – „Rynek drobnicy krajowej rośnie, a my rośniemy razem z nim” – dodaje.

Dane techniczne nowego obiektu w Lućmierzu:
  • powierzchnia łączna – 11.600 m. kw.
  • 60 kompletnych doków
  • zadaszona rampa o długości 12 m.
  • dwukondygnacyjna część biurowo-socjalna
  • obiekt posiada parkingi dla 30 samochodów osobowych zlokalizowanych bezpośrednio przy części biurowej oraz dla 58 samochodów ciężarowych zlokalizowanych na terenach utwardzonych po obu stronach budynku.


Obiekt w Lućmierzu pełni funkcję centralnej sortowni konsolidacyjnej dla największych odbiorców FMCG w Polsce.

Nowy magazyn cross-dockingowy FM Logistic posiada doskonałą lokalizację w miejscowości Lućmierz (k. Zgierza) niedaleko Łodzi, przy drodze krajowej nr 91 ok. 5 km od autostrady A2 (węzeł Emilia) oraz ok. 1 km od planowanego przebiegu i lokalizacji węzła Lućmierz na drodze ekspresowej S14, która będzie zachodnią obwodnicą Łodzi.

W bezpośredniej okolicy znajduje się linia tramwajowa nr 46 (Łódź Stoki – Ozorków) zapewniająca łatwy dojazd dla pracowników. W nowym magazynie znalazło zatrudnienie ponad 50 osób.

Magazyn w Lućmierzu k. Łodzi jest już drugim nowym obiektem magazynowym FM Logistic w Polsce, oddanym do użytku w tym roku. W lutym br. firma uruchomiła platformę logistyczną w Psarach k. Będzina (woj. Śląskie) o powierzchni magazynowej ponad 20 tys. m. kw. (w tym 10 tys. m. kw. przeznaczonych na magazyn cross-dockingowy) z opcją dalszej rozbudowy o kolejne 80 tys. m. kw.