b_200_150_16777215_00_images_artykuly__2019_3_answear_3455fdgdf334tg4.jpg
Spółka WearCo, właściciel marki Answear.com, wynajmie magazyn o powierzchni użytkowej około 41 tys. mkw., który powstaje w ramach inwestycji 7R Park Kraków.

Budynek dostosowany do potrzeb logistyki e-commerce ma zostać oddany do użytku w drugiej połowie tego roku. – Siła marki Answear.com rośnie z roku na rok. Nasza multibrandowa platforma umożliwia zamówienie ubrań, obuwia i akcesoriów ponad 300 światowych marek i dostarczenie ich dla klientów w siedmiu krajach. Dzisiaj dla klientów liczy się czas dostawy, staramy się ją realizować maksymalnie szybko, szczególnie podkreślając, że dla klientów w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech zamówienia dostarczamy nawet w 24 godziny. Strategiczna lokalizacja 7R Park Kraków, w pobliżu autostrady A4 znacznie usprawni wysyłkę naszych towarów na terenie całego kraju oraz na pozostałe nasze rynki na południu i wschodzie Europy – tłumaczy Bogusław Kwiatkowski, dyrektor operacyjny Answear.com.

Magazyn będzie również obsługiwał markę Medicine należącą do spółki BrandBQ zarówno w obszarze e-commerce, jak i dystrybucji ubrań tej marki do ponad 90 sklepów w Polsce oraz odbiorców hurtowych w kraju i zagranicą. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Colliers International.

7R realizuje magazyn w pełni dostosowany do potrzeb klienta. Część obiektu będzie wyższa, co pozwoli na budowę wielopoziomowej zabudowy regałowej w postaci antresoli. Umożliwi ona zwiększenie powierzchni składowania i kompletację towarów z różnych grup asortymentowych. Magazyn wyposażony będzie również w system przenośników i sorterów, które znacznie usprawnią pracę.

Park 7R Kraków zlokalizowany jest na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. W jego skład wchodzi siedem magazynów o łącznej powierzchni ponad 130 tys. mkw. W budowie jest kolejne 52 tys. mkw. Docelowo podkrakowski park oferować ma ponad 180 tys. mkw.