b_200_150_16777215_0_0_images_wiadomosci_logistyka_magazyn_magazyn_54sd35kl56fv5.jpg

Najnowsze dane JLL pokazują, że zainteresowanie deweloperów w zakresie pozyskiwania nowych działek pod zabudowę obiektami magazynowymi i produkcyjnymi było skupione głównie na regionach i miastach, które znacząco skorzystały po zrealizowaniu nowych projektów infrastruktury drogowej.



– Otwarcie centralnego odcinka autostrady A1 (Stryków – Tuszyn) wzmocniło zainteresowanie gruntami przemysłowymi zlokalizowanymi po wschodniej stronie Łodzi – komentuje Agata Zając, Dyrektor w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.

Jak dodaje ekspertka JLL, stopniowa rozbudowa drogi ekspresowej S8 w południowo-zachodnich przedmieściach aglomeracji warszawskiej wpłynęła na aktywność deweloperów w tym rejonie. Najnowszy raport JLL pokazał, że najbardziej aktywnym rejonem pod względem popytu były właśnie okolice Warszawy, z wolumenem wynajętej powierzchni wynoszącym ponad 745 tys. m kw.
S3 a perspektywy rozwoju

– Pojawiają się również coraz to nowsze, interesujące lokalizacje położone wzdłuż stopniowo przedłużanej drogi ekspresowej S3 w zachodniej Polsce. Korytarz transportowy biegnący od Szczecina do granicy z Czechami stworzy tym samym szereg możliwości inwestycyjnych na nowych podstrefach, takich jak Zielona Góra, Nowa Sól czy Świebodzin – mówi Agata Zając z JLL.

– Warto zauważyć, że w najbliższych latach zakończy się budowa kolejnych ważnych odcinków tras ekspresowych. Wśród nich jest S3, która stanie się ważnym korytarzem transportowym w Polsce. Większość odcinków tej trasy będzie oddawana do użytkowania na przełomie lat 2017 i 2018, stwarzając tym samym doskonałe okazje inwestycyjne wzdłuż zachodniej granicy kraju – dodaje Tomasz Olszewski, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL.

Trasa S3 docelowo ma liczyć około 480 kilometrów i będzie przebiegać południkowo od zespołu portów morskich Szczecin – Świnoujście na północy, wzdłuż zachodniej granicy kraju, poprzez okolice Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry, Lubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa oraz Kamiennej Góry, do południowej granicy Polski w Lubawce.

W 2016 roku popyt na powierzchnie magazynowo-przemysłowe w Polsce osiągnął najlepszy wynik w swojej historii. Podpisano umowy najmu na ponad 3 mln m kw., z czego na popyt netto przypadło 2,2 mln m kw.
źródło: magazyny.pl