b_200_150_16777215_00_images_wiadomosci_logistyka_magazyn_magazyn_11gh36tg367447g6546.jpg

Jeszcze w marcu planowane są pierwsze wysyłki z nowego centrum logistycznego firmy Sanden Manufacturing Poland. Inwestycja o powierzchni ok. 6,5 tys. m kw. powstała w Polkowicach obok już istniejącego zakładu produkcyjnego. Obiekt powstał w systemie BTS.


Centrum ma 6200 miejsc paletowych i będzie obsługi­wało wszystkich klientów hol­dingu w Europie.  Obiekt podzielony jest na powierzchnię magazynową, która zajmie 6211 m kw., oraz biurowo-socjalną liczącą 268 m kw. Z magazynu będą realizowane zamówienia dla największych producentów samochodów, m.in. Volkswagena, GM, Forda, Volvo, Jaguara, Land Rovera czy McLarena.

Nowa inwestycja powstała we współpracy z Panattoni Europe obok istniejącego już zakładu produkcyjnego i jest pierwszym centrum logistycznym Sanden w Europie. Między fabryką a magazynem powstanie łącznik do transportu towarów, który będzie częściowo napowietrzny.

Inwestycja o całkowitej powierzchni blisko 6,5 tys. m kw. – z możliwością dalszej ekspansji o kolejne ok. 3,3 tys. m kw. – powstanie w Polkowicach na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
źródło: magazyny.pl