b_200_150_16777215_0_0_images_wiadomosci_logistyka_magazyn_magazyn_55hk36s4524v5.jpg

Spółka Parzniew Logistics Center 1 Sp. z o.o. oraz Parzniew Partners BV, podpisała umowy najmu powierzchni magazynowo-biurowych z Cosentino oraz Westwing. Pierwszy etap projektu Hillwood & PHN Pruszków będzie składał się z dwóch niezależnych budynków o łącznej powierzchni ok. 26,7 tys. mkw. W ramach inwestycji powstanie blisko 25 tys. mkw. powierzchni magazynowej, natomiast ok. 1,7 tys. mkw. zostanie przeznaczonych na pomieszczenia biurowe. Docelowo inwestycja Hillwood & PHN Pruszków obejmie 6 budynków o łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw., zlokalizowanych na 22 hektarowym terenie.


Miło jest nam poinformować o rozpoczęciu pierwszego etapu projektu Hillwood & PHN Pruszków realizowanego w formule joint-venture z tak renomowanym partnerem, jakim jest Hillwood. Jesteśmy przekonani, że jest to bardzo dobry początek naszej współpracy, jak również doskonały punkt wyjścia do realizacji kolejnych etapów projektu magazynowego w Parzniewie. Cieszy nas również fakt pozyskania najemców o uznanej pozycji rynkowej, jakimi są Grupa Cosentino oraz Westwing – powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.    

Rozpoczęliśmy realizację wspólnego przedsięwzięcia z Polskim Holdingiem Nieruchomości. Jest to początek długoterminowej i z pewnością owocnej współpracy z naszym Partnerem na terenie całego kraju. Łącząc nasze wspólne siły z pewnością osiągniemy wiele sukcesów wykorzystując ogromny potencjał polskiej gospodarki. Grupa Hillwood zainwestowała w Polsce znaczące środki, wnosząc istotny wkład w rozbudowę infrastruktury logistycznej i tworzenie miejsc pracy. Jako inwestor cenimy możliwości współpracy z polskimi przedsiębiorcami, a wprowadzana przez rząd Konstytucja dla Biznesu i zapowiedziana w niej eliminacja biurokracji administracyjnej będzie korzystna dla zwiększenia wolności gospodarczej i wzrostu polskiego PKB.  Także Program Budowy Kapitału - będący częścią Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - który zakłada inwestowanie w nieruchomości i stworzenie tzw. polskiego REITu to obszar, w którym widzimy szerokie pole do współpracy z zaangażowanymi inwestorami, takimi jak Hillwood” –  powiedział Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Projekt magazynowy Hillwood & PHN jest doskonalone zlokalizowany - w miejscowości Parzniew, 3 km od węzła „Pruszków” (autostrada A2) i 20 km od centrum Warszawy. Inwestycja zapewnia doskonały dostęp do głównych dróg transportowych w kraju: autostrada A2 łącząca Warszawę - Poznań - Berlin, a także dostęp do obwodnicy Warszawy - S8/S2. W bliskim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się przystanek kolejowy PKP linii Warszawa - Grodzisk a międzynarodowy port lotniczy im. „F. Chopina” oddalony jest zaledwie o 15 km.