b_200_150_16777215_0_0_images_wiadomosci_tr_lotniczy_emirates_boeing_777_300_er_aircraft.jpg
Od października Emirates zwiększają częstotliwość lotów do wielu miast USA. Linie stopniowo rozwijają siatkę połączeń w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie wśród swoich klientów dzięki rosnącemu poziomowi zaufania do podróży i złagodzeniu zasad przemieszczania się. Wśród turystów z USA rośnie również zainteresowanie Dubajem. Miasto ma wiele do zaoferowania dla każdego i będzie gospodarzem wielu ważnych wydarzeń, w tym wystawy światowej Expo tej zimy.

Działalność w październiku: Począwszy od października linie Emirates będą obsługiwać 78 lotów tygodniowo do 12 miast USA, przy czym zwiększy się tygodniowa liczba lotów do Bostonu (BOS), Dallas (DFW), Nowego Jorku (JFK), San Francisco (SFO), Seattle (SEA) i Waszyngtonu, D.C. (IAD):
  •     Boston: 5 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 4 lotów tygodniowo
  •     Dallas: 5 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 4 lotów tygodniowo
  •     Nowy Jork: 19 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 18 lotów tygodniowo (wliczając loty łączące Mediolan i Nowy Jork)
  •     San Francisco: 5 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 4 lotów tygodniowo
  •     Seattle: 5 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 4 lotów tygodniowo
  •     Waszyngton, D.C.: 5 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 4 lotów tygodniowo
Linie Emirates powróciły już do dziennej częstotliwości rejsów do Chicago, Los Angeles oraz na trasach Ateny-Newark i Mediolan-Nowy Jork sprzed pandemii COVID-19.

Uwielbiany przez pasażerów flagowy samolot A380 z charakterystycznym salonikiem pokładowym i prysznicem Shower Spa od października będzie latał do USA 24 razy w tygodniu (12 lotów na JFK, 7 lotów na LAX i 5 lotów na IAD).

Rozszerzanie działalności w sezonie zimowym: Linie planują dalsze rozwijanie swoich zdolności przewozowych w sezonie zimowym zgodnie z zapotrzebowaniem i trendami podróżniczymi. Do początku grudnia Emirates planują przywrócić w ponad 90% częstotliwości lotów do USA sprzed pandemii COVID, wzbogacając swoją siatkę o codzienne loty do Bostonu, Dallas, Houston, San Francisco, Seattle i Waszyngtonu, D.C., a także 2 loty dziennie do Nowego Jorku.

Od listopada klienci z USA będą mieli również możliwość częściej podróżować kultowym samolotem Airbus A380, który będzie obsługiwał 35 lotów tygodniowo. Począwszy od 31 października loty Emirates między Mediolanem a Nowym Jorkiem będą również realizowane przez A380, co oznacza, że Nowy Jork będzie obsługiwany przez ten dwupokładowy samolot aż 3 razy dziennie. Od grudnia 2021 roku, oprócz Los Angeles, Nowego Jorku i Waszyngtonu, D.C., Airbus A380 będzie latał codziennie do San Francisco.

Dzięki takiemu zwiększeniu liczby lotów klienci Emirates podróżujący do i z USA na wakacje, do pracy czy w odwiedziny do rodziny i przyjaciół będą mieć do wyboru wiele dodatkowych połączeń. Dodatkowo, dzięki umowie code-share z JetBlue, klienci Emirates mogą korzystać z wygodnych połączeń z ponad 63 kierunkami w USA, a dzięki umowie interline z Alaska Airlines z ponad 100 kierunkami.

Dubaj jest otwarty: Dubaj stał się jednym z najbardziej popularnych kierunków na świecie dzięki temu, że pozostał otwarty dla gości biznesowych i zagranicznych turystów. Tej zimy Dubaj będzie gospodarzem światowej wystawy Expo, która jest pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym w tym regionie. Linie Emirates, główny partner i oficjalne linie lotnicze Expo 2020 w Dubaju, wprowadziły ekskluzywną ofertę dla klientów chcących wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu – za każdy bilet lotniczy zarezerwowany w okresie od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku przysługuje darmowa wejściówka Expo Day Pass. Amerykańscy klienci podróżujący do Dubaju lub przez to miasto mogą skorzystać z Expo Day Pass i odwiedzić wiele atrakcji, w tym pawilon USA przedstawiający dynamiczne społeczeństwo, które ukształtowało współczesny świat, lub wybrać się na jedno z wielu wydarzeń rozrywkowych na żywo.

Komfortowa podróż na lotnisko i z lotniska: Klienci Emirates podróżujący w klasie pierwszej i klasie biznes mogą również skorzystać z bezpłatnej usługi dowozu Chauffeur Drive na lotnisko i z lotniska na wszystkich trasach Emirates w USA i Dubaju oraz w ponad 70 miastach na całym świecie.

Wzrost wymiany handlowej: Emirates ułatwiają również wymianę handlową między Stanami Zjednoczonymi a resztą świata dzięki Emirates SkyCargo, liniom lotniczym cargo, które zajmują się transportem towaru i przewożą ładunki w luku bagażowym w ramach wszystkich lotów pasażerskich, a także specjalnych lotów towarowych. Zwiększenie liczby lotów do USA to także lepsza łączność i większy wybór dla klientów Emirates korzystających z usług przewozu cargo. W czasie pandemii COVID-19 linie Emirates SkyCargo wsparły swoimi lotami transport tysięcy ton środków ochrony indywidualnej i innych niezbędnych artykułów, w tym leków i szczepionek przeciwko COVID-19, na całym świecie. Od stycznia 2020 roku linie Emirates SkyCargo przetransportowały ponad 250 000 ton ładunków do i z USA.

Zwiększenie globalnej skali działalności Emirates: Linie Emirates zwiększyły również liczbę lotów do miejsc w różnych regionach świata. Od października linie będą obsługiwać codziennie loty do Sao Paulo i zwiększą liczbę lotów do Meksyku przez Barcelonę do pięciu razy w tygodniu. Emirates zwiększyły również liczbę połączeń z Europą i Afryką, oferując 25 lotów tygodniowo do Kairu i 28 lotów tygodniowo do RPA. Popularne kierunki wakacyjne, takie jak Malediwy, również doczekają się zwiększonej liczby operacji – od połowy października Emirates będą latać do Male 4 razy dziennie.