b_200_150_16777215_00_images_artykuly__2019_3_gda_5j7j36346.jpg
Linie lotnicze Ryanair ogłosiły jesienny rozkład lotów. W siatce połączeń będzie aż 11 nowych tras z polskich lotnisk, w tym trzy z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Pomorze zyska połączenie z: Kopenhagą, Hamburgiem i Goteborgiem.

Pierwsze loty już 27 października 2019 r.

Lecimy nad Sund

Jednym z nowych kierunków oferowanych przez Ryanair jest Kopenhaga. To będzie drugie połączenie z Pomorza do stolicy Danii. Drugą linią obsługującą tą trasę jest SAS. Połączenie na lotnisko Kastrup umożliwi podróżnym skorzystanie z bardzo bogatej siatki połączeń, nie tylko tanich linii, ale również licznych przewoźników tradycyjnych. Loty będą wykonywane codziennie. Samolot wystartuje z Gdańska o 6.50, a podróż potrwa godzinę.

21 tras z Gdańska

Oprócz Kopenhagi Ryanair poleci również do niemieckiego Hamburga i Goteborga w Szwecji. Te loty będą wykonywane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Ale nowe połączenia to nie jedyna dobra wiadomość jaką pochwalił się przewoźnik. Aby obsłużyć wzrastający ruch w gdańskiej bazie pojawi się dodatkowy samolot. Łącznie w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku bazować będą trzy maszyny Ryanair obsługujące 21 tras. W 2018 roku irlandzkie linie obdłużyły na pomorskim lotnisku ponad 1,1 mln pasażerów.  
pomorskie.eu