b_200_150_16777215_00_images_wiadomosci_tr_lotniczy_lufthansa_254vfge535gh45435.jpg
Lufthansa i jej tania spółka zależna, Eurowings, planują rozbudowę od lata 2020 r. siatki połączeń dalekiego zasięgu z hubów w Monachium i Frankfurcie.

Przewoźnicy Grupy Lufthansa uruchomią nowe połączenia na Północnym Atlantyku do Las Vegas (Nevada), Phoenix (Arizona), Anchorage (Alaska), Seattle (Waszyngton), Orlando (Floryda) i Detroit (Michigan). Ponadto Lufthansa wzmocni swoją siatkę połączeń z hubu w Monachium do Azji uruchamiając nowe połączenie do Bangalore.
 
Planowanie handlowe i odpowiedzialność za nowe loty długodystansowe Eurowings zostały przeniesione i zintegrowane z Lufthansą.

Z Monachium Lufthansa uruchomi nowe połączenia samolotem Airbus A350-900: 5 razy w tygodniu Monachium-Bangalore (Indie) od 31 marca, 5 razy w tygodniu Monachium-Detroit (Michigan) od 4 maja oraz 6 razy w tygodniu Monachium-Seattle (Waszyngton) od 1 czerwca.
 
Z Monachium Eurowings będzie operował samolotem Airbus A330 wyleasingowanym na wet-lease od JV Turkish Airlines i Lufthansy - SunExpress do następujących destynacji: 2 razy w tygodniu Monachium-Las Vegas (Nevada) od 6 kwietnia i 3 razy w tygodniu Monachium-Orlando (Floryda) od 7 kwietnia.

Z głównego hubu Lufthansy we Frankfurcie Eurowings uruchomi następujące połączenia: 5 razy w tygodniu Frankfurt-Phoenix (Arizona) od 29 kwietnia oraz 3 razy w tygodniu Frankfurt-Anchorage (Alaska) od 1 czerwca.