b_200_150_16777215_00_images_artykuly_2020_11_juniac_4335fg4546.jpg
31 marca 2021 roku Alexandre de Juniac ustąpi ze stanowiska prezesa IATA - poinformowano w oficjalnym komunikacie Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych.
Byłego prezesa holdingu Air France-KLM zastąpi na stanowisku najprawdopodobniej Willie Walsh. Były prezes International Airlines Group (IAG) funkcję przejmie 1 kwietnia 2021 roku.

Kandydatura Walsha zostanie zarekomendowana w środę 24 listopada podczas 76. dorocznego walnego zgromadzenia IATA. Były szef IAG będzie ósmym w historii prezesem Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych.

- To nie była łatwa decyzja. Służenie światowej branży lotniczej było zaszczytem i przywilejem - podkreślił ustępujący za kilka miesięcy de Juniac. - IATA w ostatnich latach zwiększyła swoje znaczenie, co jest widoczne zwłaszcza podczas kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Wyznaczyliśmy kurs w procesie odnowy sektora poprzez systematyczne testy pasażerów przed odlotem. Jesteśmy również w trakcie przygotowań do dystrybucji szczepionek - zaznaczył de Juniac, który pełni funkcję od września 2016 roku.

- Zrestrukturyzowaliśmy IATA, aby przetrwać kryzys. Chcemy być gotowi do wspierania odbudowy sektora, który będzie trochę mniejszy. Mamy jednak zmotywowany zespół, który jest zdeterminowany, aby wykonać swoją pracę. Filary odbudowy przemysłu są już gotowe. Teraz jest właściwy czas, aby przekazać przywództwo IATA w długim procesie odnowy - podsumował de Juniac.

- Alexandre przewodził naszej branży w tych niezwykłych czasach. Pod jego kierownictwem IATA stała się silniejszą organizacją. Dziękuję mu za służbę i życzę powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach. Cieszę się również, że możemy przedstawić bardzo zdolnego kandydata, który go zastąpi w tej ważnej roli. Jestem przekonany, że Willie będzie wspaniałym prezesem IATA - dodał Carsten Spohr, prezes Lufthansy.

Źródło: Rynek-lotniczy.pl