b_200_150_16777215_0_0_images_wiadomosci_tr_morski_kontenerowiec_35g24fg24fr3242.jpg
Eksperci oceniają, że branża TSL będzie rozwijać się dynamicznie, a transport kontenerowy, w tym intermodalny, stanie się coraz bardziej konkurencyjny. Ważnym detalem, by tak się stało są dobrze zabezpieczone jednostki transportowe, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia towarów, usprawnia dostawy i poprawia jakość usług. Eksperci z Silny&Salamon od lat „stawiają kropkę nad i” w tym obszarze dostarczając plomby kontenerowe liderom branży TSL.

Branża TSL pomimo trudnej sytuacji gospodarczej wywołanej pandemią dobrze sobie poradziła, co potwierdza 26. ranking firm TSL opublikowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Ranking wskazuje, że firmy z tego sektora w 2020 roku odnotowały wzrost przychodów o 7,1%, zwiększenie zatrudnienia o 30%, a rentowność o 26%.

Dobrze zabezpieczony towar

Eksperci oceniają, że branża TSL będzie rozwijać się nadal, a transport kontenerowy, w tym intermodalny, stanie się coraz bardziej konkurencyjny. W ostatnich latach jest najczęściej stosowanym rodzajem transportu i coraz więcej ładunków przewożonych jest w kontenerach, na co z wpłynął w dużej mierze intensywny rozwój e-commerce. Kontener będący jedną, dobrze zabezpieczoną jednostką transportową, jest zaplombowany podczas całego transportu. Dzięki temu ładunek jest łatwiejszy do przemieszczania, a przede wszystkim lepiej chroniony przed kradzieżą i wpływem czynników atmosferycznych. Rolę zabezpieczenia przewozów świetnie rozumieją eksperci w zabezpieczaniu ładunków z Silny&Salamon.

– Wielu naszych klientów z branży TSL zajmujących się transportem kontenerowym i intermodalnym korzysta z plomb z rodziny Maxi Sal, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, a wszelkie ślady manipulacji widoczne są na nich zarówno na trzpieniu, jak i butelkowej obudowie. Od lat dostarczamy plomby kontenerowe, m.in. dla PCC Intermodal na potrzeby organizacji krajowego i międzynarodowego transportu, który odbywa się  w oparciu o regularne, polskie i zagraniczne połączenia kolejowe pomiędzy morskimi i lądowymi terminalami przeładunkowymi – mówi Dagmara Puścikowska, menedżer ds. rozwoju.

Plomby kontenerowe spełniają normy ISO 17712, kryteria bezpieczeństwa C-TPAT, są również certyfikowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej, a także wymagane przy przewozach kontenerowych m.in. do Stanów Zjednoczonych, Japonii i Emiratów Arabskich.

– Klienci stosują nasze produkty do plombowania środków transportu, kontenerów i wagonów kolejowych, a także do zabezpieczania wartościowych ładunków. Plomby są odporne na ekstremalne warunki temperaturowe, a wytrzymałość na rozerwanie wynosi powyżej 1000 kg. Dodatkowo na każdej plombie wykonujemy trwały nadruk metodą laserową podwójnej numeracji na trzpieniu i obudowie, który pozwala jednoznacznie zidentyfikować plombę np.: moment założenia, partię towaru – podkreśla Dagmara Puścikowska, menedżer ds. rozwoju.

Partner od zabezpieczeń w gdyńskim porcie

Warto wspomnieć, że według rankingu DGP, jedną z kategorii firm, które uzyskały największą dynamikę przychodów, stanowią podmioty skupione na spedycji morskiej i oceanicznej. Nie bez znaczenia jest więc lokalizacja partnera w zabezpieczaniu ładunków kontenerowych, firmy Silny&Salamon, tuż obok prężnie rozwijającego się Portu Gdynia, którego rola w zakresie obsługi transportów kontenerowych stale rośnie.

Przed wakacjami eksperci z Silny&Salamon opracowali pierwszy na rynku przewodnik po plombach pt. „Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie – przewodnik po plombach 2021”, który stanowi praktyczny zestaw porad dla tych, którzy stoją przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa w firmie. Aby otrzymać bezpłatny egzemplarz, należy skontaktować się z Dagmarą Puścikowską, pisząc pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..