b_200_150_16777215_00_images_artykuly__2019_3_skat_23j354365h44535.jpg
Firma FRS rozwija swój serwis na trasie Motril-Mellila. Armator zapowiedział, że już wkrótce do obsługi tej linii wyznaczony zostanie inny, większy prom. Förde Reederei Seetouristik (FRS) pozyskała do serwisu na trasie łączącej Hiszpanię oraz hiszpańską eksklawę na północy Afryki większy i szybszy prom. Armator będzie go eksploatował na zasadzie czarteru. Jest to jednostka typu ro-pax Golden Bridge. Zanim statek trafi na trasę, przejdzie całkowitą przebudowę - prace już trwają - i dostosowany zostanie do potrzeb linii.

Golden Bridge został wybudowany w 1990 r.; ma 186 metrów długości i umożliwia zabranie na pokład 1500 pasażerów oraz 500 pojazdów osobowych. Przeprawa na trasie Motril-Mellila zajmować mu będzie ok. 5 godzin. To oznacza, że czas przeprawy skróci się aż o 2 godziny. Prom wyposażony jest w 130 kabin, a na jego pokładzie znajdują się sklepy, bary, restauracje oraz strefa zabaw dla dzieci.

„Wysłuchaliśmy próśb ludzi z Mellili i zamierzamy realizować serwis jednostką, która odpowiada na zapotrzebowanie, które związane jest z tą trasą” - powiedział Ronny Moriana z FRS Iberia. „Postanowiliśmy zdobyć zaufanie mieszkańców za pomocą konkretów. Jesteśmy również wdzięczni za wysiłek oraz współpracę, jaką okazały władze portów Mellila oraz Motril w czasie całościowego, kompleksowego procesu wprowadzania nowego promu”.

FRS rozpoczęła rejsy na trasie Melilla–Motril w lipcu ub. r. Obecnie linia ta obsługiwana jest znacznie mniejszym statkiem, Volcan del Tauce, który ma 120 metrów długości i może pomieścić 347 pasażerów. Rozwija też prędkość 18 węzłów. Sprzedaż biletów na rejsy obsługiwane przez Golden Bridge ma się rozpocząć w najbliższych dniach.
PromySkat