b_200_150_16777215_00_images_artykuly_05_17_ups_34fg242ef2w424.jpg

Firma UPS poinformowała o zawarciu ostatecznej umowy w sprawie przejęcia Grupy Nightline Logistics, jednego z czołowych przedsiębiorstw zajmujących się logistyką i przesyłkami ekspresowymi w Irlandii.Firma UPS nieustannie się rozwija, a ta transakcja umożliwi jej natychmiastowe objęcie pozycji lidera wśród spedytorów lokalnych w Irlandii.Dzięki połączeniu Nightline z UPS klienci będą mieli do dyspozycji bogatszą gamę usług zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.


Nightline jest firmą prywatną.Nie ujawniono szczegółów przejęcia, a umowa podlega zwyczajowym warunkom finalizacji transakcji, w tym zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

„Firma UPS, działająca od ponad czterdziestu lat w Europie i prawie trzydziestu w Irlandii, oferuje coraz szerszy wachlarz usług dla klientów w regionie” — powiedział Jim Barber, prezes UPS International.„Nightline to doskonałe uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty, które pozwoli nam zwiększyć częstotliwość dostaw i wprowadzić nowe, innowacyjne opcje serwisowe.Poza tym bardzo się cieszymy, że już niedługo fachowa wiedza i doświadczenie UPS w obszarach takich jak logistyka branży medycznej czy nowe technologie będą mogły być wykorzystane przez liczne irlandzkie firmy specjalizujące się w tych dziedzinach”.

Nightline jest liderem, jeśli chodzi o opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych usług dla konsumentów i usług B2B.

„W ciągu ostatniego ćwierćwiecza firma Nightline stała się jednym z największych prywatnych przedsiębiorstw w Irlandii w branży dostaw, spedycji i logistyki” — stwierdził John Tuohy, współzałożyciel i dyrektor generalny Nightline.„Po ponad dwóch dekadach działalności nadszedł właściwy moment na przyłączenie się do największej na świecie firmy kurierskiej — firmy znanej z troski o swoich pracowników i kultury podobnej do naszej.Nasi klienci z Irlandii, Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii na pewno skorzystają na większym zasięgu międzynarodowym połączonej spółki i bezpośrednim dostępie do globalnych rynków eksportowych. Będzie to bardzo ważny etap w rozwoju naszej firmy”.

Oferowana przez Nightline usługa Parcel Motel pozwala korzystać z „wirtualnego adresu” umożliwiającego klientom łatwe zarządzanie dostawami produktów zakupionych w Internecie.Usługa ta przypomina UPS Access Point™ Lockers, co stwarza możliwości synergii.

„Irlandia od wielu lat jest silnym graczem na rynku handlowym, dużo eksportującym do największych gospodarek świata takich jak Wielka Brytania, USA, Niemcy, Chiny czy Francja oraz importującym z tych rynków” — zauważył prezes UPS EuropeNandoCesarone.„Dzięki przejęciu firmy Nightline kontynuujemy rozwój w Europie. Będziemy mogli sprawniej obsługiwać klientów zajmujących się eksportem do Irlandii i importem z tego kraju.Jest to uzupełnienie zobowiązań UPS ogłoszonych w roku 2014, w ramach których firma zdecydowała się zainwestować 2 miliardy USD w swoją europejską infrastrukturę do roku 2020”.

W chwili obecnej UPS świadczy zarówno usługi związane z dostawami paczek, jak i łańcuchami dostaw dla klientów w Irlandii, oferując pełny zestaw rozwiązań w dziedzinie spedycji lądowej, morskiej i lotniczej.Firma posiada także huby lotnicze w Dublinie i Shannon.

Po połączeniu obu przedsiębiorstw UPS znacznie wzmocni swoją obecność w Irlandii, intensyfikując wydajność sortowania przesyłek drogowychi zwiększając liczbę pojazdów w całym kraju.

Na początku obie marki będą funkcjonować odrębnie.Po pewnym czasie nastąpi pełna integracja, a klienci obu firm bez wątpienia odniosą z fuzji ogromne korzyści.