Czytaj więcej...

Efektywność zespołu sprzedażowego jest jednym z kluczowych czynników decydujących o sukcesie firmy. Współpraca zespołowa, jasno określone cele, monitorowanie wyników, dostosowanie strategii do potrzeb klientów oraz rozwijanie umiejętności sprzedażowych to elementy, które mają istotny wpływ na osiągnięcie efektywności w sprzedaży. Zatem jak zwiększyć efektywność swojego zespołu?

Czytaj więcej...

Firma Wyborowa Pernod Ricard wystartowała z dziewiątą edycją płatnego programu stażowego dla studentów – pod hasłem „Za Dobrą Karierę!”. W tym roku firma oferuje stażystom 25 stanowisk, we wszystkich swoich lokalizacjach – w Warszawie, Zielonej Górze i Poznaniu. Aplikować można m.in. do takich działów jak marketing, HR, komunikacja, sprzedaż, planowanie, finanse, dział zakupów, dział rozwoju produktów i kontroli jakości, dział techniczny czy dział dystrybucji i logistyki.

Czytaj więcej...
Kolejom Dolnośląskim przybywa średnio 2 mln pasażerów rocznie. Wymusza to ciągłe inwestycje w tabor i kadry. Regionalny przewoźnik otworzył właśnie w Legnicy Ośrodek Szkolenia Kadr Kolejowych, który ma na wyposażeniu najnowocześniejszy w Europie symulator do szkolenia maszynistów. Urządzenie realistycznie odtwarza poruszanie się prawdziwą maszyną, może nawet doprowadzić do symulowanego, wirtualnego wykolejenia maszyny. Będą na nim szkoleni nie tylko pracownicy Kolei Dolnośląskich, lecz także maszyniści z regionu i całego kraju.

Czytaj więcej...
Reforma szkolnictwa zawodowego, nad którą trwają prace legislacyjne, ma wejść w życie z początkiem roku szkolnego 2019/2020. Wprowadzi zmiany dotyczące m.in. klasyfikacji zawodów i finansowania szkół zawodowych, współpracy szkół z pracodawcami oraz egzaminów zawodowych. Celem jest podniesienie prestiżu szkół zawodowych i ukierunkowanie ich oferty tak, aby kształciły specjalistów jak najlepiej przystosowanych do wymogów rynku pracy.

Czytaj więcej...
Wielu maturzystów zadaje sobie pytanie, jakie studia wybrać, czy postawić na kierunek zgodny z zainteresowaniami, czy z zapotrzebowaniem na rynku pracy, a może, śladem nastolatków znanych z zagranicznych seriali, ruszyć w podróż lub porzucić edukację… Przyglądamy się badaniom i pytamy ekspertów, po jakich kierunkach absolwenci znajdą zatrudnienie.

Czytaj więcej...
Od 2008 roku liczba zasadniczych szkół zawodowych i techników spadła w Polsce o 20 proc. Licząc od 2000 roku, spadek sięgnął 50 proc. Stworzenie sprawnego modelu kształcenia zawodowego ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w obecnej sytuacji na rynku pracy, który zmaga się z brakiem wykwalifikowanych fachowców. Nie obejdzie się jednak bez współudziału biznesu i samych pracodawców. Problemem jest jednak wciąż małe zainteresowanie młodych ludzi takim kształceniem.

Czytaj więcej...
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej uruchamia koleją edycję studiów podyplomowych Postgraduate Studies in Accounting in Finance. To ciekawa propozycja dla menedżerów zainteresowanych zdobyciem międzynarodowych i wysoko cenionych w branży finansowej kwalifikacji ACCA. Dla osób zainteresowanych - webinarium informacyjne już 13 września.

Czytaj więcej...
2 lipca 2018 roku wystartowała V edycja autorskiego programu stażowego organizowanego przez LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) – „Zostań mechanikiem wyższych lotów”.
W tym roku uruchomiliśmy aż dwie edycje naszego stażu. IV edycja programu rozpoczęła się na początku bieżącego roku. Spośród setek chętnych wybieraliśmy najzdolniejszych absolwentów szkół technicznych oraz uczelni wyższych, aby mogli uczyć się zawodu mechanika lotniczego w jednej z największych w Europie baz technicznych obsługującej samoloty pasażerskie. Dziewięciu szczęśliwców to absolwenci Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Policealnej Szkoły Samochodowej w Warszawie.

Czytaj więcej...
FedEx Express Polska we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości wspieraprojekty z zakresu edukacji ekonomicznej, skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W ramach współpracy firma zaangażowała się m.in. w organizację tegorocznych edycji programów takich, jak „Dzień przedsiębiorczości” czy „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Czytaj więcej...
Rozwiązania wspierające rozwój szkolnictwa branżowego i technicznego kształcącego w zawodach związanych z transportem drogowym przewiduje porozumienie zawarte pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej oraz organizacjami tworzącymi Forum Transportu Drogowego.