Czytaj więcej...
W czwartek żegluga po Kanale Sueskim z północy na południe została ponownie zatrzymana z powodu uziemionego statku. Na szczęście jednostka została szybko usunięta z płycizny.
Tym razem utknął tankowiec Coral Crystal pod banderą Panamy, płynący z Port Said. Do incydentu doszło na 54. kilometrze. W tym momencie w kanale płynącym do Suezu znajdowały się cztery statki.

Czytaj więcej...
Październik przywita kierowców zawodowych nowym systemem poboru opłat – e-TOLL. Jest on następcą dotychczasowego rozwiązania viaToll, które zastąpi tuż po wakacjach. System w trybie pilotażowym już działa i obecnie jest dostępny równolegle z dotychczasowym sposobem rozliczeń. Poznaj bliżej system e-TOLL

Czytaj więcej...
Codziennie, w drogę po całym świecie rusza wiele pojazdów ciężarowych przewożących różne towary, w tym także materiały niebezpieczne. Zasady transportu ładunków, które mogą stanowić zagrożenie, reguluje konwencja ADR. Wyjaśniamy, czym jest i co oznacza dla przewoźników.

Czytaj więcej...
Długo zapowiadany Brexit stał się już rzeczywistością. Wynegocjowana umowa o handlu i współpracy pomiędzy Unią Europejską (UE), a Wielką Brytanią utrzymała wykonywanie transportu na dotychczasowych zasadach, jednak wprowadziła też nowe obowiązki.

Czytaj więcej...
Eksperci oceniają, że branża TSL będzie rozwijać się dynamicznie, a transport kontenerowy, w tym intermodalny, stanie się coraz bardziej konkurencyjny. Ważnym detalem, by tak się stało są dobrze zabezpieczone jednostki transportowe, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia towarów, usprawnia dostawy i poprawia jakość usług. Eksperci z Silny&Salamon od lat „stawiają kropkę nad i” w tym obszarze dostarczając plomby kontenerowe liderom branży TSL.

Czytaj więcej...
26 sierpnia 2021 roku Budimex SA podpisał z PKP Polskie Linie Kolejowe umowę na PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za prawie 587 mln zł netto na przebudowę stacji Ełk. Inwestycje w Ełku, to pierwszy etap robót na odcinku Białystok – Ełk, w ramach projektu „Prace na linii E 75 na odcinku Białystok – Suwałki – Trakiszki (granica państwa), etap I odcinek Białystok – Ełk”. Projekt za prawie 587 mln zł netto jest współfinansowany z unijnych środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Czytaj więcej...
Hillebrand Poland, operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze branży beverage, umacnia swoją pozycję lidera w morskim transporcie kontenerowym płynnych produktów masowych i zwiększa wolumeny przewożonych tą drogą ładunków. Firma osiąga dwucyfrowe wzrosty w tym segmencie usług i zamierza utrzymać tak  dynamiczny rozwój do końca roku.

Czytaj więcej...
Kiedy Komisja Europejska debatuje nad nowymi normami emisji spalin, większość producentów samochodów osobowych zapowiedziało całkowitą elektryfikację. Z kolei w branży transportowej trwają znaczne wzrosty w rejestracjach pojazdów zasilanych LNG.

Czytaj więcej...
Komisja Europejska miała czas do 21 sierpnia bieżącego roku na przygotowanie przepisów technicznych dotyczących nowej generacji tachografów – tzw. Smart II. Nowe przepisy zostały już opublikowane. Tachografy otrzymają nowe funkcję, które przede wszystkich będą wspierać inspektorów przy kontroli czasu jazdy i odpoczynku kierowców oraz nowych reguł wprowadzanych przez pakiet mobilności. Dla przewoźników największą zmianą, będzie konieczność dość szybkiej wymiany tachografów, których obecnie używają.
Co zmieni się w tachografach?

Czytaj więcej...
Jeśli deficyt kierowców w Polsce już dziś jest sześciocyfrowy, a najbliższe lata nie zwiastują odbicia trendu, to nie jest dobrze. Wręcz przeciwnie – wszystko wskazuje na to, że jedynkę z przodu mogą zastąpić kolejne cyfry: najpierw dwójka, a potem trójka. Złożoność i trudność sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, wymaga podjęcia skoordynowanych i zaawansowanych działań, zwłaszcza tych systemowych.