Czytaj więcej...
Efektywne planowanie tras stanowi klucz do sukcesu w zarządzaniu flotą pojazdów, dzięki optymalizacji zasobów, oszczędności czasu i paliwa, zwiększa konkurencyjność firmy w branży transportowej.
W dzisiejszym świecie, efektywne zarządzanie flotą pojazdów to klucz do sukcesu dla firm transportowych i logistycznych. W artykule przedstawimy, jak planowanie tras wpływa na różne aspekty działalności firmy.

Czytaj więcej...

W globalnej wymianie handlowej kluczową rolę odgrywa transport morski (80% globalnych dostaw towarów odbywa się drogą morską). Dostawy odbywają się wybranymi szlakami żeglugowymi, które mają swoje określone trasy co wpływa na czas dostawy. Firmy zajmujące się produkcją wina i napojów alkoholowych, znając trasy morskie wykorzystywane do transportu towarów, mogą lepiej planować wysyłki, zarządzać łańcuchem dostaw, minimalizując koszty i czas dostawy. O tym, jak obecnie wygląda sytuacja na najważniejszych dla branży szlakach oceanicznych wyjaśnia Hillebrand Gori, operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze beverage.  

Czytaj więcej...

Girteka, wiodący europejski przewoźnik drogowy, bazujący na cyfryzacji usług, intensyfikuje działania mające na celu zwiększenie świadomości o marce jako oczywistym wyborze miejsca pracy dla kierowców w Polsce. Firma rozwija teraz działania zwiększające bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców. To kolejny punkt strategii w realizacji celu, jakim jest dołączenie Girteki do czołówki największych firm logistycznych w Europie.

Czytaj więcej...

Polscy przedsiębiorcy opracowali całkowicie nową konstrukcję drona. Jego nazwa – IFO – nawiązuje do U.F.O., które od lat rozpalało wyobraźnię i wzbudzało zainteresowanie. Ale tak jak istnienie U.F.O jako unidentified flying object nigdy nie zostało potwierdzone, tak IFO – Identified Flying Object staje się rzeczywistością i wkrótce może trafić do produkcji.

Czytaj więcej...

9 lutego w Warszawie odbyła się kolejna edycja TAKE OFF, tym razem poświęcona zagadnieniu kadr w branży lotniczej. TAKE OFF to cykliczne wydarzenie stanowiące połączenie dyskusji i prelekcji na tematy powiązane z szeroko rozumianym rynkiem lotniczym, połączone ze wspólnym śniadaniem uczestników, organizowane przez Welcome Airport Services.

Czytaj więcej...

Mimo że rok 2023 nie zapowiada się tak „rewolucyjnie” dla branży TSL pod względem wynagrodzeń, jak rok poprzedni, kiedy wprowadzono kluczowe zmiany podyktowane przepisami pakietu – to przedsiębiorcy muszą od stycznia liczyć się z kolejnym podwyżkami. Od 1 stycznia wzrosła stawka przeciętnego, prognozowanego wynagrodzenia kierowcy o ponad 1000 zł. Co to oznacza dla kilkudziesięciu tysięcy polskich przewoźników? Nic innego, jak konieczność wypłaty wyższych pensji, co wynika choćby z wyższych składek na ubezpieczenia społeczne. Jakie jeszcze zmiany w wynagrodzeniach kierowców czekają firmy transportowe w 2023 roku i w jaki sposób przewoźnicy mogą poradzić sobie z rosnącymi kosztami? Na te pytania odpowiada Łukasz Włoch, ekspert ds. analiz i rozliczeń, Grupa Inelo.

Czytaj więcej...

Rozliczanie wynagrodzenia kierowcy w transporcie międzynarodowym, od czasu wprowadzenia zmian w lutym 2022 roku, budzi wiele wątpliwości i dla polskich przedsiębiorców stanowi jedno z kluczowych wyzwań w prowadzeniu biznesu. Dzisiaj większość przedsiębiorstw w pełni dostosowała się do przepisów w taki sposób, że lista płac zawiera nie tylko te wymagane przepisami prawa składniki, ale także dodatkowe premie i nagrody, które pozwalają dojść do oczekiwanego wynagrodzenia netto dla kierowcy. Wyzwaniem jest jednak prawidłowe rozliczenie wynagrodzenia i przekazanie kierowcy informacji, ile faktycznie zarobi w danym miesiącu. Rynek sam znalazł rozwiązanie i wśród pracodawców często spotykaną praktyką stało się podawanie kierowcom kwoty, jaką otrzymają za każdy dzień spędzony w trasie. W jaki sposób wynagrodzenie w formie dniówek, na które umawia się przedsiębiorca z pracownikiem, prawidłowo wprowadzać w dokumentacji pracowniczej tak, żeby było zgodne z polskimi i europejskimi przepisami? Czy są narzędzia, które te wyliczenia usprawniają i automatyzują? Na te pytania odpowiada ekspert Grupy Inelo, Mateusz Włoch.

Czytaj więcej...

To było historyczne wydarzenie, które otworzyło Wrocław na świat. 18 stycznia 1993 roku linie Eurowings uruchomiły pierwsze międzynarodowe połączenie z Wrocławia. Pasażerowie polecieli wtedy do Frankfurtu nad Menem.

Czytaj więcej...

W związku z tym, jak istotny dla polskiej gospodarki jest transport drogowy (udział sektora transportu i magazynowania w polskim PKB wynosi 6 proc.) spółka postanowiła uruchomić możliwość finansowania transportu ciężkiego w procedurze uproszczonej do wartości 1 miliona złotych. To szczególnie ważne dla polskich firm, ponieważ pojazdy zarejestrowane w naszym kraju wykonują największą (20 proc.) pracę przewozową spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Słoneczne Brindisi i klimatyczna Sofia – to dwa nowe kierunki ogłoszone przez linie Ryanair z wrocławskiego lotniska. Pierwsze loty na tych trasach uruchomione zostaną pod koniec marca. Bilety można już kupić na stronie przewoźnika.