Czytaj więcej...
FM Logistic ogłosiła plany pięcioletniej inwestycji o wartości 150 mln USD, obejmującej jej własną przestrzeń magazynową oraz centra dystrybucyjne w Indiach. Dzięki inwestycji, w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy, utworzone zostanie blisko 500 nowych miejsc pracy.

Czytaj więcej...
Spółka WearCo, właściciel marki Answear.com, wynajmie magazyn o powierzchni użytkowej około 41 tys. mkw., który powstaje w ramach inwestycji 7R Park Kraków.

Czytaj więcej...
Polska firma odzieżowa LPP rozbudowała budynek magazynowy na terenie kompleksu Segro Logistics Park Stryków. Obecnie powierzchnia obiektu sięga 46,6 tys. mkw.

Czytaj więcej...
Zalando rozpoczęło współpracę z dostawcą usług logistycznych Fiege e-Com North, który obsługiwać będzie centrum logistyczne Zalando Lounge w Olsztynku. Centrum logistyczne Zalando w Olsztynku ma powierzchnię około 130 tys. mkw. Obiekt wyposażony jest w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz sorter zewnętrzny, który kieruje towar do właściwego miejsca dostawy.

Czytaj więcej...
W Krakowie zostało uruchomione nowoczesne centrum logistyczne DHL Express, to część planu inwestycyjnego realizowanego w Polsce od kilku lat. Krakowski terminal obsłuży do 400 tys. ekspresowych przesyłek międzynarodowych rocznie.

Czytaj więcej...

Firma Prologis kupiła działkę o powierzchni 2,4 ha pod Pragą. Na tym terenie powstanie nowy park logistyczny – Prologis Park Prague D1 Ostredek. Budowa pierwszego magazynu w ramach Prologis Park Prague D1 Ostredek rozpocznie się w połowie 2019 roku. Budynek będzie miał około 10 tys. mkw. powierzchni. W obiekcie deweloper zainstaluje m.in. oświetlenie LED, ogrzewanie ciepłej wody panelami słonecznymi w pomieszczeniach biurowych, zdalny odczyt mediów mediów (smart metering) dostępny online, grubszą izolację termiczną i dachową oraz zwiększony współczynnik przeładunkowy do jednego doku na 370 mkw. Budynek zostanie poddany akredytacji BREEAM na poziomie Very Good.

Czytaj więcej...
MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Lublina o powierzchni około 51 tys. mkw. Będzie to drugi kompleks dewelopera w tej części kraju. Inwestycja będzie zlokalizowana w podlubelskim Świdniku, niedaleko węzła Zadębie przy drodze ekspresowej S12 i S17 stanowiącej obwodnicę Lublina. W jej pobliżu jest przystanek autobusowy i stacja PKP. W ramach projektu, na działce o powierzchni ponad 10 ha, powstaną trzy obiekty o łącznej powierzchni około 51 tys. mkw.

Czytaj więcej...

Francuski dostawca usług logistyczno-transportowych FM Logistic otworzył w Bukareszcie zespół chłodni o powierzchni 10 tys. mkw. Koszt budowy wyniósł około 20 mln euro.

Czytaj więcej...
Francuski dostawca usług logistycznych i transportowych, firma FM Logistic, otworzyła w Bukareszcie specjalistyczny magazyn chłodniczy o wartości 20 milionów euro, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rozwijającej się branży farmaceutycznej i sektorowi opieki zdrowotnej w Rumunii.

Czytaj więcej...
Prawie 2 mln mkw. powierzchni magazynowej jest obecnie w budowie, wynika z najnowszego raportu „Market View: Polski rynek logistyczny po IV kw. 2018” przygotowanego przez CBRE.