Czytaj więcej...
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała firmę Raben Logistics Polska, świadczącą kompleksowe usługi logistyczne, w transakcji najmu 30 000 mkw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym Panattoni A2 Warsaw Park w Grodzisku Mazowieckim.

Czytaj więcej...

W ciągu ostatnich pięciu lat polski rynek magazynowy wzrósł o 100 proc. – donoszą analitycy BNP Paribas Real Estate w najnowszym raporcie. Według analityków rynek magazynowo-logistyczny jest najdynamiczniej rozwijającym się sektorem nieruchomości w Polsce. Jednak nawet specjaliści z branży nie zdają sobie często sprawy jak szybki jest to rozwój. Na koniec pierwszego półrocza tego roku całkowite zasoby nowoczesnych przestrzeni magazynowych w Polsce były niemal dokładnie dwukrotnie większe niż jeszcze pięć lat temu. Co więcej, rekordowa nowa podaż oraz wielkość projektów w budowie pokazują, że na razie rynek nie zamierza zwalniać.

Czytaj więcej...
W drugim kwartale bieżącego roku czynsze w sektorze nieruchomości logistycznych w Europie znacząco wzrosły przy silnym popycie ze strony inwestorów, co spowodowało spadek stóp kapitalizacji o 2 punkty bazowe. Natomiast stopy kapitalizacji na europejskich rynkach nieruchomości biurowych i handlowych pozostały na dotychczasowym poziomie – wynika z najnowszego raportu „DNA of Real Estate Q2 2019”, opracowanego przez Cushman & Wakefield.

Czytaj więcej...
W pierwszym półroczu inwestorzy kupili obiekty magazynowe za 374 mln euro i jest to najlepsze pierwsze półrocze pod względem aktywności inwestycyjnej w historii naszego rynku – podaje JLL.

Czytaj więcej...
Czesi nie mogą się z nami mierzyć pod względem nowej powierzchni magazynowo-logistycznej, a nasze stabilne tempo wzrostu sprawia, że stanowimy dobrą alternatywę dla Niemiec – wskazują najnowsze analizy CBRE za pierwsze półrocze 2019 roku. W tym okresie w Polsce przybyło ponad 1 mln mkw. takiej przestrzeni, czyli ponad trzy razy więcej niż w Czechach i tylko 800 tys. mkw. mniej niż w Niemczech. Rosną magazyny, rośnie też potencjał – pod względem przyrostu nowej powierzchni w stosunku do obecnej nie mamy sobie równych w Europie.

Czytaj więcej...
FM Logistic ogłosiła plany pięcioletniej inwestycji o wartości 150 mln USD, obejmującej jej własną przestrzeń magazynową oraz centra dystrybucyjne w Indiach. Dzięki inwestycji, w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy, utworzone zostanie blisko 500 nowych miejsc pracy.

Czytaj więcej...
Spółka WearCo, właściciel marki Answear.com, wynajmie magazyn o powierzchni użytkowej około 41 tys. mkw., który powstaje w ramach inwestycji 7R Park Kraków.

Czytaj więcej...
Polska firma odzieżowa LPP rozbudowała budynek magazynowy na terenie kompleksu Segro Logistics Park Stryków. Obecnie powierzchnia obiektu sięga 46,6 tys. mkw.

Czytaj więcej...
Zalando rozpoczęło współpracę z dostawcą usług logistycznych Fiege e-Com North, który obsługiwać będzie centrum logistyczne Zalando Lounge w Olsztynku. Centrum logistyczne Zalando w Olsztynku ma powierzchnię około 130 tys. mkw. Obiekt wyposażony jest w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz sorter zewnętrzny, który kieruje towar do właściwego miejsca dostawy.

Czytaj więcej...
W Krakowie zostało uruchomione nowoczesne centrum logistyczne DHL Express, to część planu inwestycyjnego realizowanego w Polsce od kilku lat. Krakowski terminal obsłuży do 400 tys. ekspresowych przesyłek międzynarodowych rocznie.