Czytaj więcej...
Należący do Balearia prom Napoles przeszedł udaną konwersję. Po trwających trzy miesiące pracach statek został przygotowany do zasilania paliwem LNG i służy już pasażerom oraz klientom na trasie pomiędzy portem Huelva a Wyspami Kanaryjskimi.

Czytaj więcej...
Firma FRS rozwija swój serwis na trasie Motril-Mellila. Armator zapowiedział, że już wkrótce do obsługi tej linii wyznaczony zostanie inny, większy prom. Förde Reederei Seetouristik (FRS) pozyskała do serwisu na trasie łączącej Hiszpanię oraz hiszpańską eksklawę na północy Afryki większy i szybszy prom. Armator będzie go eksploatował na zasadzie czarteru. Jest to jednostka typu ro-pax Golden Bridge. Zanim statek trafi na trasę, przejdzie całkowitą przebudowę - prace już trwają - i dostosowany zostanie do potrzeb linii.

Czytaj więcej...
W ciągu najbliższych kilku lat na rozbudowę infrastruktury portowej i oraz inwestycje w gospodarce morskiej zostanie przeznaczone ok. 25 miliardów złotych. – Mamy nadzieję, że dzięki temu przeładunki w polskich portach wzrosną dwukrotnie – mówi minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Czytaj więcej...
Firma Finnlines zdecydowała się na zamknięcie jednego ze swoich serwisów. Chodzi o połączenie pomiędzy Petersburgiem a Kilonią. Decyzja ta będzie miała też wpływ na działalność firmy DFDS.

Czytaj więcej...
Grupa Tallink zaprezentowała wyniki finansowe oraz statystyki za 2018 r. Gdy chodzi o ruch pasażerski, przewoźnikowi udało się osiągnąć rekordowy rezultat. Bardzo dobre dane dotyczące liczby przewiezionych pasażerów nie znalazły jednak odzwierciedlenia w wynikach finansowych.

Czytaj więcej...
Poznaliśmy nazwę pierwszego z gigantów, które zostały zbudowane dla DFDS w Chinach i będą pływać po Morzu Śródziemnym. Statek będzie kursował pod nazwą Ephesus Seaways.
Ceremonia nadania nazwy pierwszej z jednostek, która powstała w Jinling Shipyard w Chinach, odbyła się w czwartek przy terminalu Pendik w Stambule. W uroczystości udział wzięło 300 gości, a matką chrzestną statku została Eva Lundstedt, która wygłosiła krótkie przemówienie. Podkreśliła ona wielkie znaczenie, jakie ma dla regionu wprowadzenie tak dużego i nowoczesnego statku.

Czytaj więcej...
Irish Continental Group (ICG) opublikowała dane finansowe za 2018 r. Właściciel Irish Ferries odnotował wyniki słabsze niż rok wcześniej, nie ukrywając przy tym, że jest to spowodowane m.in. przez opóźnienia w dostawie nowego promu.

Czytaj więcej...
Kolejny niebezpieczny incydent z udziałem nielegalnych imigrantów miał miejsce w ostatnich dniach we francuskim porcie Calais. Do akcji wkroczyły służby. Kilkadziesiąt osób zostało aresztowanych. Wydarzenia, do jakich doszło w miniony weekend, miały dramatyczny przebieg. Znaczna liczba nielegalnych imigrantów najpierw sforsowała zabezpieczenia znajdujące się w rejonie terminala promowego, a następnie przypuściła szturm na prom.

Czytaj więcej...
28 lutego 2019 roku w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia odbyła się konferencja prasowa dotycząca budowy publicznego terminala promowego. Wzięli w niej udział m.in. minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, Adam Meller prezes ZMPG oraz przedstawiciele firmy DORACO, która będzie wykonawcą inwestycji.

Czytaj więcej...
W Kapitanacie Portu Północnego Zarząd Morskiego Portu Gdańsk gościł reprezentantów Portu Baku. Delegacja z Azerbejdżanu rozmawiała z przedstawicielami gdańskiego portu na temat planowanej współpracy.