Czytaj więcej...

ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, ogłasza przejęcie 100% udziałów firmy Spedimex, operatora logistyki kontraktowej w Polsce, specjalizującego się w obsłudze branży modowej oraz sektora e-commerce.

Czytaj więcej...

Firmy, by skutecznie działać w logistyce, powinny umiejętnie łączyć technologicznie zaawansowane rozwiązania z klasycznymi i stale poszukiwać sposobów, by ekonomicznie, elastycznie i szybko obsługiwać klientów. Pomocnym narzędziem, które pozwoli iść w tym kierunku, jest pierwszy na rynku “Poradnik 2023 - Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie” przygotowany przez ekspertów z Silny&Salamon. Materiał porządkuje wiedzę, pomaga dobrać odpowiednie zabezpieczenia łańcucha dostaw i wskazuje nowe możliwości.

Czytaj więcej...

146 tysięcy wakatów – tyle miejsc pracy czeka na obsadzenie wśród pracowników fizycznych. I choć bezrobocie w Polsce nieznacznie wzrosło, nadal pozostają branże, w których przedsiębiorstwa bezustannie poszukują rąk do pracy. W jaki sposób dotrzeć do tych grup docelowych? Jak szybko i bez nadmiernych nakładów finansowych pozyskać pracowników? Pomocna jest reklama zewnętrzna.

Czytaj więcej...

ID Logistics, operator logistyczny specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, rozszerza współpracę z długoletnim klientem, Auchan Polska. Operator, który od ponad 8 lat obsługuje magazyn sieci handlowej w Mszczonowie, teraz odpowiadać będzie za zarządzanie operacjami w centrum dystrybucji w Lędzinach, skąd realizowane są dostawy do sklepów w południowej Polsce.  

Czytaj więcej...
Transport, spedycja i logistyka (TSL) przestały być jedynie łańcuchem dostarczenia produktu od jego producenta, przez dystrybutora, do odbiorcy. Dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe powodują, że rola logistyki w organizacjach rośnie, a firmy potrzebują pracowników z odpowiednimi kompetencjami bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Jakie świadczenia mają największy wpływ na przyjęcie oferty pracy na rynku TSL? Aż 55 proc. kandydatów wskazuje na elastyczną formę pracy jako benefit przesądzający o wyborze pracodawcy na drugim miejscu stawiając wynagrodzenie.

Czytaj więcej...
ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, ogłosił wyniki za I półrocze 2021 r.: wzrost przychodów o 15 proc. do 893,1 mln euro i podstawowego dochodu operacyjnego o 38 proc. do 27,7 mln euro.

Czytaj więcej...
Eksport lub import towarów wymaga odpowiedniej organizacji i zastosowania trafnie dobranych metod transportu. Ich dobór uzależniony jest od specyfiki przewożonych ładunków,  ich ilości oraz możliwości finansowych klienta.

Czytaj więcej...
Aż 92 proc. firm logistycznych spodziewa się, że ich obroty wzrosną lub pozostaną bez zmian w tym roku, połowa oczekuje wyższych zysków, a 60 proc. operatorów zamierza też zainwestować w nowe rozwiązania – pokazuje ostatnia edycja „Confidence Index 2021” CBRE. Branża z optymizmem patrzy na nadchodzące miesiące, podobnie jak jeden z jej liderów – logistyczny koncern FM Logistic, który opublikował właśnie wyniki finansowe za rok finansowy 2020/2021. Firma w dość ograniczony sposób odczuła negatywny wpływ pandemii koronawirusa na swoją działalność, a w nadchodzących miesiącach zamierza się skupić na rozwoju usług omnichannel, zakładających kompleksową obsługę logistyczną wszystkich kanałów sprzedaży.

Czytaj więcej...
Agility Logistics, polski oddział Agility, globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań logistycznych, wzmacnia ofertę usług lotniczych. Operator, który specjalizuje się we frachcie lotniczym, teraz rozszerza swoją ofertę także o usługi specjalne i zindywidualizowane, w tym serwis on-board courier. Przy organizacji tego typu transportów spedytorzy Agility Logistics wykorzystują możliwości globalnej sieci logistycznej Agility, obecnej w ponad 100 krajach na świecie.

Czytaj więcej...
Z danych PAIH wynika, że zaangażowanie chińskich inwestorów w Polsce rośnie bardzo szybko. Na koniec ubiegłego roku deklarowane nakłady inwestycyjne sięgnęły 1,26 mld euro, podczas gdy rok wcześniej były prawie dwukrotnie niższe. Działalność na polskim rynku rozszerzy także Nuctech, chiński potentat  produkcji skanerów i systemów kontroli bezpieczeństwa. W podwarszawskiej Kobyłce firma zainwestowała 40 mln zł w fabrykę, z której takie urządzenia będą trafiać na rynki globalne. Nowy obiekt to jedyny zakład Nuctech w Europie i czwarty na świecie.