Czytaj więcej...

Polscy przedsiębiorcy opracowali całkowicie nową konstrukcję drona. Jego nazwa – IFO – nawiązuje do U.F.O., które od lat rozpalało wyobraźnię i wzbudzało zainteresowanie. Ale tak jak istnienie U.F.O jako unidentified flying object nigdy nie zostało potwierdzone, tak IFO – Identified Flying Object staje się rzeczywistością i wkrótce może trafić do produkcji.

Czytaj więcej...

9 lutego w Warszawie odbyła się kolejna edycja TAKE OFF, tym razem poświęcona zagadnieniu kadr w branży lotniczej. TAKE OFF to cykliczne wydarzenie stanowiące połączenie dyskusji i prelekcji na tematy powiązane z szeroko rozumianym rynkiem lotniczym, połączone ze wspólnym śniadaniem uczestników, organizowane przez Welcome Airport Services.

Czytaj więcej...

To było historyczne wydarzenie, które otworzyło Wrocław na świat. 18 stycznia 1993 roku linie Eurowings uruchomiły pierwsze międzynarodowe połączenie z Wrocławia. Pasażerowie polecieli wtedy do Frankfurtu nad Menem.

Czytaj więcej...

Słoneczne Brindisi i klimatyczna Sofia – to dwa nowe kierunki ogłoszone przez linie Ryanair z wrocławskiego lotniska. Pierwsze loty na tych trasach uruchomione zostaną pod koniec marca. Bilety można już kupić na stronie przewoźnika.

Czytaj więcej...
Od października Emirates zwiększają częstotliwość lotów do wielu miast USA. Linie stopniowo rozwijają siatkę połączeń w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie wśród swoich klientów dzięki rosnącemu poziomowi zaufania do podróży i złagodzeniu zasad przemieszczania się. Wśród turystów z USA rośnie również zainteresowanie Dubajem. Miasto ma wiele do zaoferowania dla każdego i będzie gospodarzem wielu ważnych wydarzeń, w tym wystawy światowej Expo tej zimy.

Czytaj więcej...
UPS wybrał firmę doradztwa podatkowego PwC* w celu wsparcia przedsiębiorców spoza Unii Europejskiej w realizacji nowych obowiązków w zakresie podatku VAT dla towarów importowanych na terytorium UE.

Czytaj więcej...
W tym tygodniu linie Emirates rozszerzyły siatkę połączeń realizowanych przez swój flagowy samolot Airbus A380, uruchamiając regularne loty A380 do Hamburga i Osaki.  

Czytaj więcej...
Ruch lotniczy w Polsce rośnie trzykrotnie szybciej niż w Unii Europejskiej. To pociąga za sobą wzrost zapotrzebowania na kontrolerów ruchu lotniczego. W Europie pracuje ich ok. 15 tys., z czego 570 w Polsce. Do 2024 Polska Agencja Żeglugi Powietrznej chce zatrudnić 280 nowych kontrolerów. Tylko w pierwszych ośmiu miesiącach 2018 roku Agencja obsłużyła 587 tys. operacji lotniczych. To wyzwanie dla kontrolerów lotów, którzy każdego dnia średnio obsługują około 2,5 tys. lotów. To na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo 40 mln pasażerów.

Czytaj więcej...
W 2035 roku polskie lotniska będą obsługiwać średnio 94 mln pasażerów rocznie, czyli ponaddwukrotnie więcej niż obecnie – szacuje Urząd Lotnictwa Cywilnego. Szybki rozwój transportu lotniczego pociąga za sobą popyt na nowe kadry dla całego sektora. Tych niestety brakuje – szacuje się, że w kolejnych latach w Europie potrzebnych będzie nawet 100 tys. mechaników lotniczych, a duże deficyty dotyczą także pilotów, personelu pokładowego i pracowników obsługi naziemnej. Konieczne są zmiany w systemie szkolenia kadr dla lotnictwa, ale również podniesienie prestiżu lotniska jako miejsca pracy.

Czytaj więcej...
Miłość do zwierząt połączyła firmy AkzoNobel i Embraer, które wspólnie opracowały zachwycającą wizualizację dla trzech odrzutowców biznesowych E2 z jego najnowszej linii.
Przykuwające oko trio przedstawiające orła, tygrysa i rekina stworzono dzięki wykorzystaniu specjalistycznych powłok Alumigrip i Aerodur przeznaczonych dla branży lotniczej. Wzór nałożono w zakładzie firmy Embraer w São José dos Campos, Brazylia, w którym to jednocześnie znajduje się centrum mieszania farb firmy AkzoNobel.