Czytaj więcej...
Od października Emirates zwiększają częstotliwość lotów do wielu miast USA. Linie stopniowo rozwijają siatkę połączeń w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie wśród swoich klientów dzięki rosnącemu poziomowi zaufania do podróży i złagodzeniu zasad przemieszczania się. Wśród turystów z USA rośnie również zainteresowanie Dubajem. Miasto ma wiele do zaoferowania dla każdego i będzie gospodarzem wielu ważnych wydarzeń, w tym wystawy światowej Expo tej zimy.

Czytaj więcej...
UPS wybrał firmę doradztwa podatkowego PwC* w celu wsparcia przedsiębiorców spoza Unii Europejskiej w realizacji nowych obowiązków w zakresie podatku VAT dla towarów importowanych na terytorium UE.

Czytaj więcej...
W tym tygodniu linie Emirates rozszerzyły siatkę połączeń realizowanych przez swój flagowy samolot Airbus A380, uruchamiając regularne loty A380 do Hamburga i Osaki.  

Czytaj więcej...
Ruch lotniczy w Polsce rośnie trzykrotnie szybciej niż w Unii Europejskiej. To pociąga za sobą wzrost zapotrzebowania na kontrolerów ruchu lotniczego. W Europie pracuje ich ok. 15 tys., z czego 570 w Polsce. Do 2024 Polska Agencja Żeglugi Powietrznej chce zatrudnić 280 nowych kontrolerów. Tylko w pierwszych ośmiu miesiącach 2018 roku Agencja obsłużyła 587 tys. operacji lotniczych. To wyzwanie dla kontrolerów lotów, którzy każdego dnia średnio obsługują około 2,5 tys. lotów. To na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo 40 mln pasażerów.

Czytaj więcej...
W 2035 roku polskie lotniska będą obsługiwać średnio 94 mln pasażerów rocznie, czyli ponaddwukrotnie więcej niż obecnie – szacuje Urząd Lotnictwa Cywilnego. Szybki rozwój transportu lotniczego pociąga za sobą popyt na nowe kadry dla całego sektora. Tych niestety brakuje – szacuje się, że w kolejnych latach w Europie potrzebnych będzie nawet 100 tys. mechaników lotniczych, a duże deficyty dotyczą także pilotów, personelu pokładowego i pracowników obsługi naziemnej. Konieczne są zmiany w systemie szkolenia kadr dla lotnictwa, ale również podniesienie prestiżu lotniska jako miejsca pracy.

Czytaj więcej...
Miłość do zwierząt połączyła firmy AkzoNobel i Embraer, które wspólnie opracowały zachwycającą wizualizację dla trzech odrzutowców biznesowych E2 z jego najnowszej linii.
Przykuwające oko trio przedstawiające orła, tygrysa i rekina stworzono dzięki wykorzystaniu specjalistycznych powłok Alumigrip i Aerodur przeznaczonych dla branży lotniczej. Wzór nałożono w zakładzie firmy Embraer w São José dos Campos, Brazylia, w którym to jednocześnie znajduje się centrum mieszania farb firmy AkzoNobel.

Czytaj więcej...
Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, przewiozły pierwszą grupę 67 koni na Światowe Igrzyska Jeździeckie 2018 w Tryon. Konie zostały przetransportowane z Liege w Belgii do Greenville-Spartanburg w USA na pokładzie samolotu towarowego Boeing 777 Emirates SkyCargo.

Czytaj więcej...
Pierwszy airbus A380 dla linii All Nippon Airways (ANA) został wyholowany z linii montażu końcowego (FAL) w Tuluzie. Samolot znajduje się teraz na stanowisku zewnętrznym, na którym odbędzie szereg prób naziemnych, przygotowujących go do pierwszego lotu, zaplanowanego na najbliższe tygodnie. Następnie kolos trafi do zakładów Airbus w Hamburgu, gdzie zostanie pomalowany na docelowe barwy i wykonane zostaną prace nad instalacją i wykończeniem kabiny pasażerskiej.

Czytaj więcej...
Lotnisko Berlin Brandenburg (BER) ma pozwolenie na budowę terminalu, który zwiększy przepustowość jeszcze nieotwartego portu lotniczego o sześć milionów pasażerów. Dodatkowy terminal będzie przeznaczony dla tanich linii lotniczych. Otwarcie nowego, stołecznego lotniska, opóźnione latami z powodu licznych problemów technicznych i złego zarządzania, było przedmiotem kpin w Berlinie i na terenie całych Niemiec. Port miał zostać otwarty w 2012 r., ale aktualną datę otwarcia wyznaczono na październik 2020 r. Choć już wiadomo, że jest ona nierealna.

Czytaj więcej...
Tanie bilety i coraz większa dostępność połączeń sprawiają, że Polacy coraz chętniej podróżują liniami lotniczymi. Według prognoz ULC w 2030 roku liczba podróżnych na polskich lotniskach niemal się podwoi się i sięgnie 60 mln. Z drugiej strony, ponad połowa polskich pasażerów nie wie, jakie prawa przysługują im w przypadku odwołanego bądź opóźnionego lotu, ani o jakie odszkodowanie mogą się ubiegać w takich przypadkach.