b_200_150_16777215_0_0_images_artykuly_04_17_magazyn_111145fv432gf3432g242.jpg

Międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości pilotowała transakcje wynajmu powierzchni magazynowych i biurowych dla L`ISOLANTE K-FLEX i AGS Warsaw. Nowi najemcy wybrali projekty zlokalizowane w okolicach Strykowa i na rynku warszawskim.


K-Flex przy skrzyżowaniu autostrad

Nowym najemcą parku Logicor Stryków została włoska firma specjalizująca się w produkcji materiałów ze spienionego kauczuku do izolacji termicznej i akustycznej L`ISOLANTE K-Flex.
W kompleksie położonym w sąsiedztwie skrzyżowania autostrad A1 i A2 firma zajmie 10 300 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A oraz prawie 500 m kw. powierzchni biurowej.

Współpraca z K-Flex zakładała znalezienie powierzchni spełniającej nie tylko kryterium lokalizacji - centralna Polska - ale także dostępności powierzchni właściwie od zaraz. Wybór padł na Logicor Stryków, w którym firma w ciągu kilku tygodni od momentu rozpoczęcia poszukiwań rozpoczęła swoje operacje. Istotnym argumentem za tym obiektem było położenie kompleksu, gwarantujące doskonałe warunki do dystrybucji nie tylko na terenie Polski, ale też Europy Środkowej i Wschodniej – komentuje Tomasz Gnich, Młodszy Konsultant, Dział Powierzchni Magazynowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland.

Kompleks magazynowo – biurowy pod Strykowem składa się z trzech budynków i oferuje ponad 100 tys. m kw. powierzchni klasy A.

Międzynarodowa firma przeprowadzkowa w Piasecznie

AGS Warsaw, firma specjalizująca się w kompleksowych przeprowadzkach krajowych i międzynarodowych będąca częścią globalnej Grupy AGS, zajmie 700 m kw. powierzchni magazynowej i niespełna 100 m kw. powierzchni biurowo-socjalnej w centrum logistycznym Celtic Park Piaseczno. Właścicielem nowoczesnego obiektu oferującego 25 tys. m kw. powierzchni jest firma Celtic Property. Naturalnym atutem centrum jest dogodny dojazd do Warszawy.

Przy wyborze nowej hali kluczowym aspektem, z uwagi na koszty relokacji, była bliskość od poprzedniego magazynu oraz dostępność modułu dostosowanego do naszych wymagań. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Celtic Property, ponieważ zarówno standard techniczny budynku, jak i lokalizacja odpowiada naszym potrzebom biznesowym. Dzięki współpracy z BNP Paribas Real Estate cały proces poszukiwań nowej lokalizacji został sfinalizowany pomyślnie – podkreśla Cedric Tavernier, Country Manager, AGS Warsaw.