b_200_150_16777215_0_0_images_artykuly_05_17_magazyn_332rf231f2672g2.jpg

Deweloper magazynowy CTP ogłosił konkurs dla malarzy, grafików i ilustratorów na grafiki, którymi przyozdobi dwa ze swoich magazynów.


Konkurs CTP Art Wall jest międzynarodowy, a do wygrania jest 200 tys. Czeskich koron (ponad 30 tys. zł) do podziału na dwóch zwycięzców. – Chcemy umożliwić artystom zaprezentowanie ich sztuki w niecodziennym formacie. Jestem przekonany, że będziemy mieli możliwość odkryć interesujących twórców a nawet nowe talenty – mówi Remon Vos, CEO w CTP. – Nie nakłądamy żadnych ograniczeń w odniesieniu do tematu pracy, chcemy dać przestrzeń do kreatywności i fantazji. Będziemy również oceniać prace na podstawie relacji do lokalizacji, czy to środowiskowej czy tematycznej – dodaje szef CTP.

CTP przekonuje, że głównym celem projektu jest poprawa przestrzeni publicznej oraz upiększanie hal przemysłowych i logistycznych, nie tylko w Czechach, ale także w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w których działa CTP. Zwycięzcy pierwszej edycji otrzymają możliwość stworzenia kompozycji na dwóch ścianach budynków przemysłowych dewelopera, jednej w CTPark Humpolec w pobliżu autostrady D1, a drugiej w CTPark Prague. Łącznie firma zapewni ponad 6,5 tys. mkw. powierzchni.

Zwycięzców wyłoni jury, w którego skład wejdą przedstawiciele CTP, CBRE, Architekt Acht, Global Street Art, DRAWetc. Partnerem projektu CTP Wall Art jest CBRE z w ramach projektu Art of Space.
źródło: Eurouild