b_200_150_16777215_0_0_images_artykuly_03_17_cw_345f25tg267g2424r232.jpg

Wiodący dystrybutor części motoryzacyjnych, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia warsztatowego, firma Autodistribution Polska Sp. z o.o. (AD Polska), przedłużyła umowę najmu ponad 6 tys. mkw. powierzchni magazynowej razem z zapleczem socjalno-biurowym w WLC Bielany Wrocławskie. Właścicielem centrum dystrybucyjnego jest CBRE GI. W transakcji najemcę reprezentowała firma Cushman & Wakefield.


AD Polska jest częścią Autodistribution International (ADI), jednej z czterech głównych grup zakupowych działających na rynku motoryzacyjnym. ADI operuje w 33 krajach w Europie, Afryce, Azji Środkowej i na Kaukazie. AD Polska dysponuje trzema magazynami głównymi w Dębicy, Krakowie i Wrocławiu oraz 44 filiami w Polsce. Ponadto firma oferuje klientom instytucjonalnym program obsługi flot samochodowych.

- Przejęcie przez CBRE w operacyjne zarządzanie portfela PEC Fund, którego Asset Managerem jest CBRE Global Investors, było jednym z większych naszych zeszłorocznych osiągnięć – mówi Sebastian Biedrzycki, Associate Director, Head of Office and Industrial Asset Services w CBRE – Tym bardziej cieszy fakt, że pierwszy kwartał 2017 będziemy zamykać z takim sukcesem. Przedłużenie umowy najmu i pozostanie AD Polska na nieruchomości to dowód na potencjał obiektu, jego wysoką jakość oraz atrakcyjność usytuowania.

- Renegocjacja umowy przez AD Polska w WLC Bielany Wrocławskie to klasyczna sytuacja win-win. Zadowolony z dotychczasowej współpracy najemca pozostaje w dogodnej lokalizacji, natomiast wynajmujący zapewnił sobie zajęcie części parku magazynowego – mówi Wojciech Dachniewski, Starszy negocjator z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych firmy Cushman & Wakefield.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne WLC Bielany Wrocławskie składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 90 tys. m kw. Park magazynowy oferuje klientom możliwość elastycznego kształtowania modułów przestrzeni magazynowej i biurowej. Obiekt położony jest w doskonałej lokalizacji na Bielanach Wrocławskich tuż przy autostradzie A4 i obwodnicy Wrocławia A8, a także trasie europejskiej E40 (Wrocław-Katowice-Kraków) i drodze krajowej nr 8 / trasie europejskiej E67 (Wrocław-Warszawa-Białystok). Centrum znajduje się 12 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice i 10 km od centrum Wrocławia.

O Cushman & Wakefield
Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera klientów w podejmowaniu decyzji wpływających na sposób, w jaki ludzie pracują, robią zakupy i spędzają wolny czas. Dogłębna znajomość rynków lokalnych oraz globalna perspektywa naszych 43 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach, a także wykorzystanie unikalnej platformy nowoczesnych rozwiązań, pozwalają inwestorom na optymalizację wartości nieruchomości. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie. Jej przychody są szacowane na 5 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą pośrednictwo w wynajmie powierzchni, kompleksowe zarządzanie nieruchomościami, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, zarządzanie obiektami (C&W Services), globalna obsługa najemców, zarządzanie inwestycjami i aktywami (DTZ Investors) oraz usługi w zakresie realizacji projektów i inwestycji deweloperskich, reprezentacji najemców, wyceny i doradztwa. Więcej informacji na stronie www.cushmanwakefield.com oraz na Twitterze: @CushWake.