b_200_150_16777215_0_0_images_artykuly_02_17_ekol_124354f324243d.jpg

Ekol Logistics rozpoczął działalność w Polsce  w maju 2015 roku i właśnie otworzył nowy magazyn w Koninku koło Poznania.Ekol Logistics to operator logistyczny obecny w 14 krajach, posiadający ponad 5 500 własnych środków transportu.  Firma obsługuje 48 dedykowanych połączeń kolejowych łączących Triest z Kolonią, Kilonią i Ludwigshafen w Niemczech,  Ostrawą w Czechach oraz Paryż z Sete we Francji.  

Nowa lokalizacja, niedaleko Poznania, to magazyn tranzytowy wykorzystywany w międzynarodowym transporcie. Obiekt położony jest niedaleko autostrady A2 (wschód - zachód) oraz terminala kolejowego.

“Łączna powierzchnia naszego nowego magazynu to 2100 m2. Dysponujemy siedmioma rampami załadunkowymi oraz jedną centralną bramą. Obiekt jest ogrzewany i może obsługiwać różne grupy produktowe. W nowej lokalizacji znajduje się również magazyn logistyczny z możliwością instalacji regałów wysokiego składowania.” – mówi Marcin Trawczyński, Ekol Branch Manager w Poznaniu.

Ekol specjalizuje się w transportach intermodalnych, a bliskość terminala kolejowego pozwala również na oferowanie Klientom transportu kolejowego.

 “Oprócz Sosnowca, nowa lokalizacja w Poznaniu, to nasza druga inwestycja w magazyny tranzytowe w Polsce. W roku 2017 otworzymy też cross-dock we Wrocławiu. Warto dodać, że obecnie mamy w Polsce już 5 oddziałów w: Sosnowcu, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi oraz Warszawie, a za kilka tygodni będzie jeszcze szósty w Tychach.”- dodaje Artur Pohl, Country Manager, Ekol Poland.

Mimo, że Ekol istnieje na polskim rynku niespełna dwa lata, firma zatrudnia już ponad 60 osób. Szacowany obrót w Polsce w roku 2016 wyniósł 16 milionów Euro.

"Ciągle rozwijamy połączenia intermodalne w Europie. Dla przykładu przesyłki wysyłane z Turcji lub Grecji do Polski transportowane są promem Ro-Ro ze Stambułu (z przystankiem w Lavrio, niedaleko Aten) do portu w Trieście. Następny etap podróży odbywa się pociągiem do Ostrawy, skąd przesyłki trafiają do Sosnowca transportem drogowym. Obecnie oferujemy 8 regularnych połączenia w tygodniu między Ostrawą, a Triestem.” – mówi Artur Pohl.

Rozwiązania intermodalne oferowane przez Ekol uzupełniane są usługami dodatkowymi, takim jaki krajowy i międzynarodowy transport drogowy (dla przesyłek o różne wielkości), logistyka kontraktowa oraz specjalistyczne usługi celne.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy Ekol planuje wejść do kolejnych krajów.  Poza ekspansją geograficzną, w niedalekie przyszłości firma otworzy nowe oddziały w krajach gdzie już funkcjonuje w celu rozbudowania sieci transportowej połączeń.  Nowe biura i magazyny są planowane nie tylko w Polsce, ale  także w Hiszpanii, Bułgarii oraz Rumunii.